Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Letezik olyan app amin jelez...

Letezik olyan app amin jelez a telefon ha a számítógép bekapcsol?

Figyelt kérdés
Kevés eselyt látok rá,amikor délutánban dolgozok 14:00-22:00-ig a fiam egész délután a gép előtt ül és játszik tanulás helyett. Mit tegyek hogy ne így csinálja? Próbáltam szépen elmondani hogy tanuljon,kevésbé szépen…de semmi. Sorban hozza haza az egyeseket. Ki fog év végén bukni lassan ott tartunk. A gép elkobozása hasznos lehet?
márc. 5. 09:19
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Nekem anno a szuleim lekodoltak az inditasnal,de nem a windows-ba mert annak a belepese megkerulheto.

(korabban probalkoztak,hogy elrakták a power kábelt,de vettem zsebpenzbol masikat :)

Szoval BIOS jelszot kell adni ami minden inditaskor kér a gép.

Ez is kicselezheto ha pl kiszeded az alaplapbol az elemet,de akkor torli a jelszot es bukta van,hogy valami swindli van es nem ker jelszot a gep.

Az app amugy hasznos lenne. Csak mi van ha pl kihuzza a gyerek az internetkabelt es a gepen offline jatszik. Akkor nem kapsz ertesitest.

Kivancsian várom,hogy mások mit mondanak.

márc. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
67%
Állítsd be a kódot a géphez, így nem fog tudni belépni.
márc. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Psycho válasza:
93%

Valószínűleg akkor sem tanulna, hanem inkább a telefont nyomkodná, vagy átmenne valamelyik barátjához és játszana ott. A probléma máshol, mélyebben gyökeredzik. Tiltással, büntetéssel csak távolságot és feszültséget teszel kettőtök közé.

Nyilván persze ez kicsit korfüggő is: nem mindegy, hogy mondjuk 8-9 éves, vagy 14-15. A kisgyerekeknél még valamelyest jobban működik a szankcionálás.


Ha még nem harapózott el teljesen a viszonyotok etéren, érdemes leülni vele beszélgetni. BESZÉLGETNI. Nem kiosztani, és főnök-beosztottat játszani. Megkérdezni, tájékozódni. Milyen játékkal játszik? Mit kell benne csinálni? Mit szeret benne? Miért imádja ennyire? Mit "kap" azzal, hogy űzi?

Ez segíthet abban, hogy kicsit közelebb kerülj hozzá. Segít, hogy megnyíljon.

Nyitottság, kíváncsiság!


Ez még nem megoldás, csak egy alapot teremt arra, hogy párbeszéd jöhessen létre.


Utána lehet beszélni arról, hogy ő hogyan látja az iskolai helyzetét? Neki ez így jó? Mit gondol, mi lesz a következménye, ha megbukik több tárgyból is? Hogyan tudja majd azt menedzselni?

Derüljön ki az ő nézőpontja is. Rávezetni arra, hogy oké, hogy szeret játszani, de közben hatalmas öngólt rúg az élete másik területén, hatásosabb, mint megpróbálni kontrollálni az életét. Annál már idősebb. Csak hárítani fog, és megoldja máshogy.


(Le lehet pontozni emiatt, de a tények azok tények, szerintem ezt akárki alá tudja támasztani, aki megpróbált erőből irányítani egy kamaszt)

márc. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Saját magamból kiindulva: nálam a szüleim bármivel is próbálkozhattak, ha nem akartam tanulni, akkor nem tanultam. Márpedig rohadt sok olyan felesleges dolgot kell megtanulni, amire már akkor tudtam, hogy semmi szükségem nem lesz az életben (azóta sincs), és nem is akartam megtanulni csak azt, ami érdekelt. Abból viszont nagyon jó voltam.

Szó szerint, bármit tehettek volna, ha bezárnak egy üres szobába, akkor is leülök a földre, és kész, de nem tanultam volna. Amit a suliban magamra szedtem, az elég volt egy 2-3ra, és ennyi.

Szóval belőlem kiindulva ez reménytelen helyzet :D Saját magamat se tudom, mivel tudtam volna rávenni a tanulásra, de szerintem semmivel. A tiltás pedig nyilvánvaló feszültséget szül, tehát a legjobb, amit a szülő tehet, ha megpróbál nyugodtan beszélgetni vele, vár, és reménykedik, hogy a gyerek nem fog megbukni, vagy tanul majd abból, ha megbukik. (Igazából a szülői hozzáállás is rossz sok esetben, mert a szülő a saját sérelmeit vagy sértettségét próbálja levezetni a gyereken.)

márc. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: bár az informatikai megoldásoktól elüt, de lehet hogy érdemesebb lenne szakemberrel konzultálni: hogyan-mivel lehetne tanulásra motiválni, meggyőzni, hogy amit nem szeret, abból is hozzon egy közepes szintet.
márc. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azon kattogok miota a elso valaszt beirtam,hogy vannak smart konektorok. De az megint az hogy kihuzod es bedugod direktbe. Voltak amugy jo valaszok, pl kifejezetten tetszett a Psycho valasza. Meg gondolkodok rajta,hogy mit lehetne. Asztali PC amugy vagy laptop?
márc. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Van egy olyan (bocsi az angol nyelvert) hogy Settings->Phone Link..


How do I get notifications on my phone from my computer?

On your PC, do the following:


*In the Phone Link , go to Notifications. If you haven't set up this feature yet, you'll be prompted to.


*After your finish setup and provide permission on your Android device, notifications from your Android device will appear on your PC.


Talan ez a megoldas jol johet.

márc. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Bezárod egy ablak, telefon és pc nélküli szobába a tankönyvekkel együtt. Ha hazaérsz kikérdezed. Ha megtanulta a leckét akkor kap enni, ha nem akkor csak szárazkenyeret és vizet kap. 10kg súlyvesztés után megtanulja.
márc. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp jó lenne, ha a gépen neked lenne egy jelszavas rendszergazda profilod, amiben csak te tudsz megnyitni és üzemeltetni egyes programokat és funkciókat, játékot telepíteni, stb..

A gyereknek meg lenne egy korlátozott profilja.


Érdemes lehet telepíteni valamilyen távelérési programot is, mint pl teamviewer vagy anydesk és hasonlók.

Azt meg nem mondom, hogy ezek futtathatók-e bezárhatatlanul egy korlátozott profilon. Mindenképp előnyösebb lenne, mert így random rá tudsz nézni bármikor. Mert a gép az kell a házihoz is meg akármihez is. Nem csak játékhoz jó.

Mindenképp kell a szülői felügyelet, mert olyan könnyen jozzá lehet férni manapság bármihez, hogy érdemes figyelni, hogy mit néz a gyerek.


A nevelési részhez én nem tudok hozzászólni igazán. De abban én is egyetértek, hogy bármennyire hasznos lehet ez a megfigyelés bizomyos szempontokban, az nem segít neki motivációt találni a tanulásra.

márc. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A "teamviewer vagy anydesk és hasonlók." nem jok mert kell a geprol visszaigazolas,hogy engedelyezed.

Viszont az UltraVNC nem kér ilyesmit. Letoltheto a [link]

márc. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!