Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik MacBook lenne a legjobb...

Melyik MacBook lenne a legjobb választás a lentebb említett egyedek közül?

Figyelt kérdés

Első körben szeretném leszögezni, hogy kizárólag MacBook laptopot szeretnék vásárolni és teljesen figyelmen kívül fogom hagyni azokat a kommenteket akik ezt nem veszik figyelembe.

Három gép közül nem igazán sikerült eldöntenem, hogy melyiket éri meg leginkább 2024- ben megvásárolni.

Az egyik a MacBook Air m1 (2020) 256 GB- os laptop, amit a megnézett rengeteg tájékoztató videó alapján az egyik legjobbnak tartanak még most is és több olyan videót/ kommentet olvastam az interneten, hogy még idén is nagyon megéri. Engem ami elsősorban zavar benne az mind csak külsőleg mutatkozik meg ami nem más mint a mérete, a kijelező mérete illetve ami a leginkább, hogy már négy éves gépről van szó, én pedig hosszútávra tervezek gépet vásárolni és félek, hogy akkor nem ez a legjobb választás.

A másik kettő modell amin gondolkozok a MacBook Air M2 es gép két változata a 256 GB, 8 magos GPU- val és a 512 GB, 10 magos GPU- val rendelkező egyedek.

A 256 GB- os egyedről hallottam jót is rosszat is, sokan a 512 GB- osra esküsznek inkább, a kijelző méretével jobban meg lennék elégedve, a töltési rendszerével is illetve talán időtállóbb is mint az m1- es air.

A 512 GB- os engem csak a tárhely miatt fogott meg leginkább, de már annyi más módja is van a tárhely bővítésének, ami olcsóbb talán, mint ennyivel több pénzt kiadni ezért a modellért.

Azt hallottam, hogy egy átlag felhasználónak aki én is vagyok mindhárom gép tökéletesen elég és valószínűleg én, mint hozzá nem értő ember, a kinézeten kívül semmilyen különbséget nem is érzékelnék a gépek között.

A kérdésem mégis azokhoz szól akik ezek közül a gépek közül használják akár az egyiket akár a másikat vagy csak próbálták/ használták őket, hogy melyiket ajánlanátok nekem leginkább 2024- ben ha átlag felhasználó vagyok( suli, munka) és minél több évet szeretnék a géppel eltölteni??



márc. 13. 16:35
A kérdező szavazást indított:
MacBook Air M1 (2020), 256 GB
MacBook Air M2, 8 magos GPU- val, 256 GB
MacBook Air M2, 10 magos GPU- val, 512 GB
5 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Átlag felhasználónak szvsz tökmindegy, mindhárom overkill.


Én a legfiatalabbat venném és qzt aminek az SSDjén a legkevesebb az írás. Ha az SSD letérdel, akkor kb kuka az egész, gazdasági totálkár. Ha jól olvastam neked hosszútávra kellene, így csak a legfiatalabb játszik.

márc. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csak a legfontosabbat nem írtad: hány GB memória, bár tippre 8, 8 és 16. Az utóbbit venném.

Én M2 Pro-t használok, és a tárhelyet egy 1 terás Transcend JetDrive SD-kártyával bővítettem, amire ritkán használt nem kritikus file-okat rakok át. De az Air-ben nincs kártyaolvasó, és úgy nagyobb macera a kevés hely, ne spórolj rajta.

márc. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mindegyik 8 azért nem írtam, bár igen lehet fontos lett volna, de az nem volt eltérés közöttük. Külső SSD- vel az összes működik, legtöbben így használják és az éjszaka folyamán osztottam szoroztam és számomra nézegetve az árakat jobban megéri egy olyanra beruházni mint most egy 100 - assal többet adni egy nagyobb tárhelyért, ha kevés lenne a hely. + valószínűleg amire én használnám még a 256 is elég lesz😄

Először amikor nézegettem őket, egyértelműen a harmadik opciót szerettem volna, de igazából mindenki csak lebeszélt róla, hogy nekem még az M1 is tökéletesen elég lenne, konkrétan a boltban is azt mondták, majdnem fele olyan árban mint az utolsó. Ennek ellenére még nem döntöttem. Árban mindegyik beleférne alapvetően, de nyilván nehéz a döntés.

Köszönöm az eddigieket!

márc. 14. 05:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Sztem teljesen átlag napi felhasználásra (gondolom filmezés, szörfözés a neten és esetleg vmi táblázatkezelő) teljesen elég a legalapabb modell. Én azért választanám az M2est, mert újabb, és szerintem szebb is, de csak hogy egy példát említsek én tavaly cseréltem le egy 2010es évjáratú Airt. Igazából egész kúltúráltan működött 13 évesen is, néha bepörgette a ventit, de ilyen hű de nagy bajai nem voltak. Jelenleg egy M2-es Prot nyúzok, a legkisebb modellt (fizikai méretre értve), legalapabb változatban, nekem ő tetszett. Sztem válaszd azt ami tetszik, ha már megengedheted magadnak.
márc. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Végül már megvan az új gép, az M2 - es lett, elsősorban a szebb design és az időtállóság miatt esett erre a választásom, élőben az M1 igazából nem jött be. Úgyhogy végül tényleg az lett, ami igazán megfogott és tetszett. Azóta is imádom, életem legjobb döntése volt 😊Remélem nekem is sok sok évig “hű társam” lehet majd.
márc. 26. 18:38
 6/8 A kérdező kommentje:
*M2- es alapmodell
márc. 26. 18:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok🥳, boldog és zökkenőmentes éveket kívánok vele.
márc. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 😊
márc. 26. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!