Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miiért nem szeretjük a videós...

Tom Benko kérdése:

Miiért nem szeretjük a videós tutorialokat?

Figyelt kérdés

Én főleg azért, mert a tartalomhoz képest túl hosszúak. Két perc alatt el tudom olvasni, amit a bohóc fél órában összemotyog, úgyhogy teljesen elunom magam közben.


Ehhez még hozzájön a videók lineáris szerkezete is.



márc. 21. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Röviden én is ezt mondanám, amit de. Ezen felül persze ott vannak még például azok is, hogyha kódról van szó, akkor a videóról nem tudom kimásolni. Sok helyet foglal a videó, ha a saját eszközödön tárolod. Nem lehet benne szöveg alapján keresni.
márc. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Na ja, sokat pofázik, azt hiszi, hogy valami műsorban van és szerepel, másrészt sok az okoskodás, ahelyett, hogy 2 perc alatt elmondaná mi lesz és hogyan.
márc. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Például azért is, mert a tanulás egy aktív folyamat - ez informatikában hatványozottam érvényes. Mert nem elég, hogy megnézel egy videót (elolvasol egy könyvet/blogbejegyzést) teszem azt programozási témában, és azt egyből tudni fogod.


Az átadni kívánt információ ugyanis jobban rögzül, ha a nebuló maga a gépén kipróbálja az elmondottakat/leírtakat, szembesül azok működésével/működésképtelenségével/a felmerülő hibákkal, kipróbálhatja, mi van, ha az elmondottaktól/leírtaktól eltér, más paramétereket ad meg.

márc. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Morfondir ***** válasza:
100%
Jogosak az előbbi válaszok. Az is igaz viszont, hogy ezek a videók teljesen "amatőröknek" készülnek nagyrészt. Ezért is ennyire "szájbarágós" módon adják elő. :)
márc. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudok drosszat mondani egy oktató videóról. Mindegyik hasznos.
márc. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!