Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valaki leirná pontosan mi...

Valaki leirná pontosan mi kell a digitális adások fogásához?

Figyelt kérdés
Megvettem egy beltéri egységet de valószínűleg külön erősítő antenna is kellene mivel sajnos nem talált jelet. Milyen antennát vegyek hozzá.

ápr. 15. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ápr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Megvettem egy beltéri egységet "

Annak gyártója és típusa?

A rá csatlakoztatott TV-készülék (vagy monitor) gyártója, típusa?

Csatlakoztattál-e rá antennát, ha igen milyet (annak gyártója, típusa)?


"Milyen antennát vegyek hozzá."

Melyik településen laksz? Azért kérdezem mert ettől függ, hogy melyik adótoronyhoz laksz közel, így lehet javasolni antennatípust.

ápr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kell egy antenna, minél távolabb vagy az adótól annál komolyabb.

Ha van antennád, meg kell keresni a lakóhelyed szerinti adó tornyot, marha sok van, és eldugott helyeken van kis "átjátszó" adó. Na ezt be kell célozni a kis antennáddal és megkeresni a helyi frekvenciát, ha van jel (valamilyen) lehet "pöckölgetni" az antennát /jelminőség:kb.100%, jel erősség: minnél nagyobb/ a még megtalálod az ideális beállítást.

Én 10 éve beállítottam azóta jó.

Kell:

Antenna

Antenna kábel

(Opcionálisan:erősítő)

Set top box

Videó kábel(scart, RCA, HDMI)

TV (kép csöves/"lapos")

Újabb 10-15 éves TV-k beépítve tartalmazzák a digitális vevőt, ma MINDEN tv alkalmas rá.

ápr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem dvb-t képes tv-m van, és kint van egy ezer éves tetőantenna, nézi a Kab-hegyet, kb 30 km-ről. Anno nyilván analóg adásokhoz volt ez az antenna, de a digitálisat is jól veszi. Nincs akadály az adótorony felé, ez biztos sokat segít.


És akkor ja, hát nem éri meg fizetni nekünk a mindig tv-re, fogalmam sincs az hogyan megy az extra csatornákkal most. Az ingyenes csatornák be vannak állítva, és ennyi. Az a lényeg nekem, hogy az M4 fél perccel előbb jön itt, mint a kábeltv-n

ápr. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!