Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ssd-ről másik ssd-re másolásná...

Ssd-ről másik ssd-re másolásnál egy 20Gb-os fájlt mennyi idő alatt illene átmásolnia? Normális, hogy majdnem 10 percig másolja át? Megnéztem Diskinfoban, ott mind a 2 ssd-re 100%-os kondíciót ír.

Figyelt kérdés

ápr. 19. 19:40
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy a letöltés is nagyon lassan megy, olyankor belassul az egész gép, attól függetlenül, hogy amúgy 500mb/s az internetsebességem (megmértem). Programok és játékok futtatásánál semmi probléma nincsen.
ápr. 19. 19:42
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én ezt semmiképp sem mondanám jó eredménynek. Én sem használok egy többmillió forintos merevlemezt sem, a laptopomban is egy nevenincs ssd van két forintért, amit a gyártó rakott bele, és lefuttattam rajta egy másolást. A Western digital külső HDD-mről másoltam a laptop belső SSD-jére egy közel 40 gigás mappát (20 gigás most hirtelen nem volt kéz alatt). A HDD-ről az SSD-re a 40 gigát 12 perc alatt másolta át. Majd ezt követően ugyan azt a mappát az SSD-n belül másoltam egy másik mappába. És úgy pedig 3 perc alatt végzett. Ez azért érdekes, mert ha "házon belül" másolsz (tehát ugyan arról a lemezről ugyan arra a lemezre), akkor kétszeresen kell terhelnie a lemeznek, így a sebességből is veszít.

Biztos, hogy SSD van a gépedben? Csak mert a legrosszabb sata-s ssd-nek is gyorsabbnak kellene lennie, és letöltéskor nem az SSD-nek kellene lennie a szűk keresztmetszetnek, illetve ha nem ugyan arról az SSD-ről másolsz ugyan arra, akkor egy 20 gigás fájlt pikk-pakk pár rövidke perc alatt át kellene mozgatnia. Lehet mondani, hogy ez függ a mittudom én mitől, de ha ssd-t veszünk górcső alá, akkor ez már az extrém lassú kategória.

ápr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, biztosan ssd. Hdd egyáltalán nincs a gépemben. Egyik ssd-ről másoltam a másikra, vagy is C meghajtóról az E-re, nem tudom mi lehet a probléma. Most az előbb kipróbáltam visszafelé, E meghajtóról másoltam C-re ugyanazt és úgy már kb 4 perc volt a másolás, ami egy 20gb-os fájlnál szerintem még mindig lassúnak számít. Mind a 2 ssd egyforma, írási sebességük kb 500Mb/s, mind a kettőt ugyanakkor vettem, elvileg nem hibás, még is egyik lassabb mint a másik. Nagyjából 3 hete van ez az állapot, előtte teljesen jól működött minden. Van, hogy teljesen megáll a másolás és lefagy az egész rendszer, újra kell indítanom. Ha nem másolok, vagy töltök le nagyobb dolgokat, minden oké, a legcombosabb játékok is stabil fps-el futnak, mindne működik, kivéve a másolások meg a letöltések... Lehet, hogy inkább újratelepítem a rendszert.
ápr. 19. 22:25
 4/5 anonim ***** válasza:

A huzamosabb írást/olvasást sok SSD nem bírja. Olvasás oldal még csak-csak, hiszen ott igazán csak a hőmérséklettel lehet gond, és amíg nincsenek hőlimitben, addig a legbénább sata SSD is képes olyan 400MB/s-re (nagyméretű fájloknál).


Írásnál viszont más a téma. Ott a dram cache nélküli SSD-k nagyon hamar elhasalhatnak. Konkrétan volt olyan SSD-m, ami lerohadt akár 20MB/s-re is nagy fájlok másolásánál, hiába írta az első gigát 200-zal (ez azért kirívó eset). Egy mai nagyon alja SSD is azért benézhet 100 MB/s alá huzamosabb írásnál.

És ha jól értem, akkor egy nagy fájl szekvenciális írásról van szó. Sok kicsi fájlnál még lassabb is lehet (persze ez esetben biztosan gyorsabb, mint a HDD, még cache nélkül is).


A dram cache-es ssd-kben van egy ideiglenes tár, ami segíti az adatírást. Egyes újabb nvme-k pedig a rendszermemóriát használják cachelésre


A dram cache se megoldás azért mindenre, de sokat segít. Nekem egy régebbi, talán 850 evo-m van. Az simán végigírja 300 MB/s-cel a ~teljes területet


Ja igen. Az is számít, hogy mennyire van teleírva az SSD. Az is csökkentheti az írási sebességet. Ez is így SSD-nként változik, most meg nem mondom.. de olyan 70% telítettségnél már lehet egy sebességcsökkenés az üres lemezhez képest, az biztos.


Esetedben inkább a dram cache hiánya lehet.

Milyen típusú ssd-id vannak pontosan?

ápr. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, utánanéztem, ezek nem dram cache-es ssd-k. Készülök upgradeolni a gépet, szerintem leváltom mind a kettőt...
ápr. 20. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!