Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik led szalag tud futófényt?

Dj Bax kérdése:

Melyik led szalag tud futófényt?

Figyelt kérdés
AZ érdekelne, abban kellene segítség nekem, hogy honnan tudom melyik led szalag tud futófényt, milyen jelölést kell keresni???
ápr. 21. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Rendelni nem jó? Olyat rendelsz és kész.
ápr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Morfondir ***** válasza:
0%
Amennyire tudom, az RGB jelölés, az futófény. De nem vagyok benne profi, csak megnéztem a karácsonyi fény dobozán. :)
ápr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
ápr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#2: "Amennyire tudom, az RGB jelölés, az futófény."

Nem, az önmagában csak annyit jelöl, hogy a LED-szalagban egy modulban három - vörös (Red), zöld (Green) és kék (Blue) színt adó - LED található.


Olyan LED-szalag kell, ahol az egyes modulok önállóan címezhetőek (a modulban található LED(ek) mellett van egy pici vezérlőelektronika), egyénileg beállítható a színük.

Ilyen például a Worldsemi WS2811, WS2812(b/c), WS2815; az SK6812; az APA102/APA104, amiknek kell egy egyenfeszültségű (általában 5 vagy 12 V-os) tápfeszültség, illetve egy soros vezérlőjel, amit egy mikrovezérlővel (például ilyen az Arduino lapka) állíthatsz elő.

ápr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szirty ***** válasza:
60%

Futófényt az tud amelyikben címezhető LED-ek vannak.

Nem csak futófényt, hanem mindenféle ízléstelen szín és fény orgiát is.

Ez képes arra hogy az egyes LED-ek függetlenül, eltérő fényerővel (RGB esetén eltérő színnel is) tudjanak világítani.


Címezhető LED szalag, vagy programozható LED szalag néven keresd.

És ne felejtsd el, hogy kell egy hozzá való vezérlő is.


https://www.youtube.com/results?search_query=addressable+LED..

ápr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szirty ***** válasza:
60%

"Amennyire tudom, az RGB jelölés, az futófény."


Egyáltalán nem!

Az RGB jelölés a színekre utal (R-vörös, G-zöld, B-kék). Tehát három színes LED van minden egyes fénypontban amikkel mindenféle szín kikeverhető.

De az alap RGB LED szalag teljes hosszában ugyanolyan színt produkál, így futófény effektet nem lehet vele összehozni.

ápr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
jó rendelni csak tudnám mit kell nézni hogy olyan is legyen mi a jelzése?
ápr. 24. 13:30
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát igen én is így tudom RGb nem futófény mert enyémen is van ez írva mégse futófény
ápr. 24. 13:31
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor ez nem úgy működik ami tud futófényt, hogy a távirányítón a megfelelő gombra nyomok és megy a futófény körbe?
ápr. 24. 13:32
 10/10 anonim ***** válasza:

"jó rendelni csak tudnám mit kell nézni hogy olyan is legyen mi a jelzése?"

A lényeg, hogy a LED-ek egyenként címezhetőek legyenek.

Két lehetőséged van:

- vagy külön veszel címezhető LED-szalagot (a #4-es hozzászólásomban felsoroltam pár típust) és hozzá keresel tápegységet + vezérlőt

- vagy megveszed egyben (például: [link] )

mind két esetben érdemes mérlegelni:

- kültérre vagy beltérre kell

- milyen hossz, milyen teljesítmény


"Akkor ez nem úgy működik ami tud futófényt, hogy a távirányítón a megfelelő gombra nyomok és megy a futófény körbe?"

Magának a futófénynek a "mintázatát" a vezérlő adja meg, tehát annak kell utánanézni, hogy az adott termékhez adnak-e vezérlőt, és az képes-e (és hogyan képes) vezérelni a LED-sort (vigyázz, kaphatóak olyan LED-füzérek, ahol a LED-sorban nem címezhetőek a LED-ek, hanem szimpla RGB-LEDek vannak és csak az egész LED-sor színe állítható a vezérlővel!).

ápr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!