Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mást is idegesít a "felhő"...

Mást is idegesít a "felhő" elnevezés, vagy csak engem?

Figyelt kérdés

Ugyebár a különböző szervereken (felhő-tárhely) tárolt adatokat nevezzük így. Irgalmatlanul idegesít ez az elnevezés. Esetleg más is van így?

A legjobb, amikor a nyuggerek beszélik egymás között, hogy megy a gyógyszertárba kiváltani a gyógyszert, amit a doki a "felhőbe" rakott.


ápr. 28. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Találj ki helyette mást.
ápr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Akkor mi legyen? Angolul cloud-nak hívják. Vagy a nyuggerek mondják azt hogy "távoli szerverre" ment a recept? Szerintem pont ez a jó benne, hogy "nyuggereknek" is érthető fogalom a felhő.
ápr. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Mivel ez a szakkifejezés, ezért lényegtelen, hogy téged idegesít vagy sem.


Egyébként éppen a hozzád hasonlók miatt lett volna elönyösebb megtartani az eredeti angol nevet, akkor nem idegesítene, mert nem értenék a hozzád hasonlók.

ápr. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is hülyeség ez az elnevezés, nert minden szolgáltatásnak megvan a saját neve. Akkor is, ha felhő-szerű megoldásként működik.
ápr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2: én azt szoktam mondani, hogy a taj számomra írta fel, mert azzal kell hitelesítenem magam a gyógyszertárban.
ápr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%
3 nem szakkifejezés. Csak a hozzánemértőknek szokták mondani a felhőzést a hozzáértők, hogy ne akarja megérteni a mögöttes tartalmat, mert úgyse menne.
ápr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem újkeletű szó, mindenki használja: [link]


De ha nem tetszik, akkor mondjatok egy kiváltó szót. EGY szót.

ápr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Valoszinuleg mast is idegesit rajtad kivul a tobb milliard ember kozul.

De mihez kezdesz ezzel az informacioval?

ápr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
57%

Nevezd akkor másként!

Pl. pocak

ápr. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!