Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért melegszik túl a processzor?

Miért melegszik túl a processzor?

Figyelt kérdés

I5 8600-at cseréltem I7 8700-ra.

A TDP=65W

Hűtő: Alpenföhn Brocken 2 (ez 170W TDP-ig ajánlott)

Bármilyen progit elindítok az új procival, 85 fokig melegszik.

Cinebench teszt alatt 97°C volt, gyorsan meg is szakítottam, nehogy baja legyen.

Mit lehet ezzel tenni?



máj. 10. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Rosszul van pasztázva.
máj. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Vagy rosszul van rárakva a hűtő. Ezzel a hűtővel nem lenne szabad ennyire melegednie.
máj. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Új processzor nem lehet mert ilyet már nem árulnak.

Ha jól van pasztázva és mégis melegszik jó hűtővel, akkor ilyen olyankor fordul elő ha sokáig gyenge procihűtővel használják és tönkremegy a processzorkupak alatt a paszta az állandó magas hőmérséklet miatt és ezért nem tudja normálisan hűteni a processzorhűtő. Ilyenkor már csak a "delid" segít rajta.

https://www.youtube.com/watch?v=qrPAfIVzGng

[link]

máj. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 HakapiszikMatyi ***** válasza:
26%

Értitek már, miért volt jó a Commodore 64?

Bocsánat, mindenkitől, de ezt le kellett írnom. :XD

máj. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 P.O.C. ***** válasza:
0%
Tényleg jó volt a Commodore 64. Én azzal kezdtem. Még néha elő veszem a dobozából és nosztalgiázok vele egy kicsit. :)
máj. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%

3: 4. gen-nél használtak utoljára pasztát a kupak alatt. Azóta forrasztva van, nem mozdul az 200-250 fok alatt semerre, nem csökken a hőátadási képesség. Esélytelen, fizikai képtelenség. Ez olyan, aminek most 0,01% esély se adok.


Hűtés rögzítéssel, vagy magával a hűtővel (hővezető csövekkel) van probléma. Nekem a gyári, kis i3-hoz kapott hűtővel nem produkált ilyen pocsék értékeket a 8700.

máj. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 CspCsj ***** válasza:
61%

#6:

A #3-ban linkelt videóban i9-7900X szerepel, vagyis 7.gen.

Ha rákeresek a "8700 delid" kifejezésre meg sok videótalálat van (főleg i7-8700K = 8.gen), és mindegyiknél kiszáradt pasztát látni a fedél alatt - nem pedig forrasztást.

máj. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Zsír új pasztát raktam rá, és hibátlanul van rögzítve a hűtő!


Aida64 tesztet futtattam rajta.

A cpu teszt alatt 75 fokos volt, az fpu teszt alatt 100 fokos.


Azóta újratelepítettem a gépet, minden firmware és driver friss rajta és most is túlmelegszik.

Hibás a proci.


(#3 itt nem úgy értettem, hogy zsír új, hanem ezzel a szóval különböztettem meg az elődjétől, aminek a helyére beraktam.)

máj. 11. 13:22
 9/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
36%

#8 hibas?

miert mar delegaltad es az nem volt eleg?


mert amig azt nem teszed meg amit fentebb irtak addig nem tudhatod hogy mas baja is van e

lehetseges igen, de addig nem tudni

es csak ezert eldobni (ujbol cserelni) ertelmetlen

máj. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!