Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A gépem kijelzője ezt produkál...

A gépem kijelzője ezt produkálja, miért?

Figyelt kérdés
Be szokott villanni fél másodpercre ilyesmi, ami a képeken láthattok. egyre sűrűbben csinálja, most ritmikusan, 2-3 másodperc kihagyásokkal, és a kijelzőnek ezen a Kb. 15x5 centis részén.
máj. 13. 12:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, de hol vannak a képek?
máj. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
"Hát ez a nagy kérdés, Szilágyi úr!"
máj. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ha pl. másik oldalt nézek, vagy bezárom, akkor megszűnik, de van hogy a desktopon (rem. jól írtam) villan fel akárhol egy hasonló kis részen. Vagy kicsit pixeles, vagy jobban, mint a képeken ez is látható.

Mi lehet ez, miért csinálja? az op. rendszerrel lehet a gond, a kijelzővel, vagy a videó zsugával?

Amit lehet leírok, hátha számít valamit.

w11 van a gépen, amit a Microsoft oldaláról szedtem le. A vga egy Nvidia 3060Ti ddr6x, 8gb. A monitor egy Samsung LC27G75TQSPXEN, 240HZ, de 144hz-en használom, és a HDR mindig be van kapcsolva.


[link]


[link]

máj. 13. 12:29
 4/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, itt vannak remélem meg tudjátok nézni.
máj. 13. 12:30
 5/13 A kérdező kommentje:
Kérem csak olyan válaszoljon, aki tényleg érdemben tud hozzászólni a problémához, köszönöm! :)
máj. 13. 12:32
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus VRAM hiba. Ha az integráltra csatlakozik a kijelző akkor malacod van, mert az a rendes RAM-ból vesz le, azt könnyen tudod tesztelni és cserélni ha szükséges. Ha viszont a dedikáltra, a VRAM cserét csak szakember tudja megcsinálni speciális felszereléssel, jó drágán.
máj. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem... Vagy lecserélem a vga-t mondjuk egy 470ti superre....
máj. 13. 14:09
 8/13 A kérdező kommentje:
Úgyis le akartam, csak azt kb. az év végére terveztem... :(
máj. 13. 14:10
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint asztali gépről van szó? (A laptopoknak van kijelzője, az asztali géphez monitor csatlakozik). Ha igen, a kártyacsere megoldja.
máj. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül hardver hiba, Windows+Nvidia kombó elég régóta produkál hasonló hibát, de csak a Chromium alapú felületeken. Ez nem feltétlenül csak a böngésző, Youtube, a Discord, asztali alkalmazása is ilyen. Ha nálad is csak ekkor jelenik meg, és mondjuk játékban, vagy filmet nézve nem produkálja, akkor nincs miért aggódnod.


[link]


Itt kínálnak egy lehetséges megoldást, a böngészőben át kell váltani az alapértelmezett API-t mondjuk OpenGL-re.

máj. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!