Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kórházi operációs rendszerek?

Kórházi operációs rendszerek?

Figyelt kérdés

Szép napot Nektek!

Nem túl régen láttam az egyik doki számítógépének képernyőjét a kórházban, majd valami elképesztő régi kinézetű rendszer futhatott rajta. Van valakinek erről esetleg információja, hogy most ez Linux, Windows vagy egyéb más? Gondolom valami speckó rendszer lehet...



máj. 17. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egy spéci szoftver volt inkább teljes képernyőn, nem oprendszer (ami nagy valószínűség szerint amúgy Windows).
máj. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl régen még a sima MedSolt használtuk, ami egy DOS alapú, réginek kinéző ronda dolog volt.

Nem tudom, használják-e még valahol, itt 1-2 éve tüntették el minden gépről.

máj. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én utoljára orvosnál voltam (nem mostanában volt), DOS-os, szöveges felületű (színes karakterekből hozta össze) szoftver volt, CRT monitoros, valószínűleg kőkorszaki gépen. De ha teszi a dolgát... Ami működik ne javítsd meg. És legalább nincs netre kötve, így nem sebezhető.
máj. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#2, Mondjuk a tavalyi zárójelentésemen is asszem a Medsol van írva; X-Y rögzítette ekkor meg akkor, szval valszeg ez lehet az.
máj. 17. 15:32
 5/7 anonim ***** válasza:
a DOS nem tudna internetezni TLS-t, VPN-t ügyfélkaput, eeszt-t használni erecepthez.
máj. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem az oprendszer a régi, hanem a szoftvernek van valami ezeréves karakteres felülete. Ettől még lehet naprakész a szoftver, frissíthetik rendszeresen, csak hát ilyen felületet örökölt. De ugye nem tudom, hogy konkrétan mit láttál, szóval akármi is lehet, de ezt gondolom a legvalószínűbbnek.
máj. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Már eMedsol van, ami egy szép csillivilli dolog, át lehet rendezni a menüket, saját színeket is be lehet állítani, csatlakozni az EESZT-hez.
máj. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!