Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hol találom meg, hogy mi az...

Hol találom meg, hogy mi az IP-címem és honnan tudom, hogy statikus vagy dinamikus-e?

Figyelt kérdés
És még valami: mi az a PPPoE? És melyiket válasszam wifi beállításánál WAN kapcsolat típusának? Előre is köszönöm
2010. dec. 13. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Az IP-címet nem kell beállítani a routerben, egyébként itt lehet pl. megnézni: [link]


A többségnek dinamikus IP címe van, mert a statikusért nem kevés extra havidíjat kell fizetni.


A PPPoE kapcsolat a felhasználónevet és jelszót igénylő internet kapcsolatokhoz kell, mint pl. az ADSL.


Neked milyen van?

2010. dec. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De meg kell adni valami IP címet meg Subnet Mask (asszem alhálózati maszk)-ot is, ha a Static IP-t választom, amikor azt írja, hogy "Choose WAN connection type." Meg a dinamikus nem azt jelenti, hogy folyamatosan változik az IP cím? Nekem szerintem nem változik. Meg nem lehet, hogy a hálózati kártya IPjét kell megadni? Mert most nézem EVEREST-be a hálózati kártya adatait és annak is van egy IPje.
2010. dec. 13. 17:38
 3/7 anonim ***** válasza:
A lényeget nem írtad: milyen internet előfizetésed van?
2010. dec. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Vezetékes UPC-s, nem ADSL (szerintem).
2010. dec. 13. 17:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor a következőt kell tenned:

Ha korábban közvetlenül a gépedre volt bekötve a net, akkor a géped MAC-címére át kell írni a router MAC-címét, mivel a UPC a MAC-cím alapján azonosítja be az előfizetőt. Ehhez egy olyan menüpontot kell keresned a routerben, hogy "Clone MAC address" vagy valami hasonlót. Itt tudod megcsinálni, hogy a router MAC címét átírja a gép MAC-címére, ami be van regisztrálva a UPC-nél.


Ha ez megvan, akkor az Internet kapcsolat típusánál a Dynamic IP-t kell kiválasztani.


Így működnie kell, ezen kívül persze érdemes beállítani a wifi-t is ha szükséged van rá. (pl. titkosítást)

2010. dec. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
UPC-nél szerintem már nincs szükség MAC klónozásra. Egyébként meg a hálókártyának nincs IP-je, mert a hálókártya adatkapcsolati rétegben működik, IP meg a hálózati rétegben van.
2010. dec. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akor már végképp nem értem. Everest Home Edition-be nézem a hálózati kártya tulajdonságait. És ott van olyan, hogy hál. kártya címei. Itt van egy IP (ami nem azonos gépével), egy alhálózati maszk, egy átjáró, egy DHCP(ami nem tom mi), meg DNS meg még egy DNS (ami szintén nem tom mi).

Egyébként a whatismyipadress.com azt írja az IP-mhez, hogy Static.

2010. dec. 14. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!