Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lehet hogy hülyeség a kérdés,...

Lehet hogy hülyeség a kérdés, de minek frissíteni a windowst?

Figyelt kérdés
Win7-t használok, é sosem frissítem, mert elmegy a rendszerhang. Miért fontos frissíteni? Nekem sosem volt ebből előnyöm, csak hátrányom.
2011. jan. 7. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Hibás funkciókat javít.(Állítólag...)
2011. jan. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
egyetértek az elöző válasszal is de a frissítések még olyan cuccokat is pakolnak a windowsodra amiket nem rég csináltak meg vagy javítottak ki ezzel "jobbá" teszi elméletileg a windowsod :D az más kérdés hogy kinek hogyan viseli a gépe vagy az op rendszere ezt
2011. jan. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Részmunkaidős rendszergazda vagyok. Jelenleg összesen 4db win7-es gépet, és 17db winxp-s gépet, és 2db debian linuxos szervert felügyelek, már jóideje.


Frissítések arra valóak, hogy egyes hibákat kijavítsanak, ill., hogy bizonyos biztonsági réseket befoltozzanak a rendszeren.

Pályafutásom közben még soha nem találkoztam olyan hibával, hogy egy rendszeresen és szakszerűen karbantartott gépnél egy frissítés galibát okozzon. Olyannal viszont számtalanszor, amikor a frissítés hiánya okozott galibát. (ha nem hiszel nekem, tegyél fel egy xp sp1-et egy gépre, és mindenféle frissítés nélkül, vírusirtó nélkül, a telepítés után rögtön menj fel vele a netre ie-vel, és bngészgesd a világhálót... Garantálom, hogy a netre csatlakoztatás utáni első 20 percben tele lesz vírussal a géped.)


Persze az megint más kérdés, ha egy olyan gépre próbálunk frissítést telepíteni, ami már alapból tele van minden szeméttel, totálisan töredezett az összes meghajtó, driver, és program maradványok vannak mindenhol, és a registry úgy néz ki mintha bill gates egy részeges bulin hányta volna rá a gépre az egészet...


Továbbá ott van az az opció, hogy nem kell ám minden frissítést telepíteni. Minden frissítésnek van leírása ahol szépen megemlítik, hogy az adott frissítés mit kíván javítani a gépen. Ne legyünk lusták, ha a számítógépünk adatainak védelméről van szó, olvassuk el azt a 3 mondatot, és döntsük el, hogy melyik frissítésre van szükségünk, és melyikre nem. Ha a frissítés egy olyan komponensre vonatkozik amit még soha nem használtunk, akkor arra nincs szükségünk..

2011. jan. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

utolsó leírt mindent. :D

ment a kezecske.

2011. jan. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem.
2011. jan. 8. 01:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!