Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb Ubuntu vagy Windows 7?

Figyelt kérdés
itt lehet több szempont is: gyorsaság, kinézet, kezelhetőség......
2011. jan. 28. 19:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
59%

Ubuntut napi szinten használom, Windows 7-et volt szerencsém kipróbálni, amikor szgépet javítottam havernak.


Szinte minden érvem az Ubuntu mellett szól!

Csak ugye a wines játékok nem futnak. De hát arra ott a régi zakatolós winyóm a mobilrackben, ha annyira játszani akarok.

2011. jan. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

... ja és Putyin is a linux mellett van :D

[link]

2011. jan. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet így megmondani.Egy motort akarsz összehasonlítani egy autóval.Mindkettőnek előnyei és hátrányai vannak egymással szemben.
2011. jan. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
27%

Gyorsaság: mindkett lehet gyors, de a Windowst használni is lehet valamire hétköznapi szinten böngészésem kívül.

Kinézet: természetesen Windows - ez szubjektív dolog, nekem a Windows.

Kezelhetőség: egyértelműen a Windows. Ki akar parancssorba egy betűt is írni, amikor nem kell?

2011. jan. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
67%

ELŐZŐ!


Látszik, hogy nem használtál Ubuntut még soha :D

2011. jan. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
73%
De igen, próbálgattam már ;)
2011. jan. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
88%

Kicsit azért megpróbálom kifejteni.Az ubuntu gyorsabb,stabilabb,mint a windows.Sokkal látványosabban testre lehet szabni.Nem kap vírust,nem töredezik.Kisebb a gépigénye.Hardverfelismerésben verhetetlen.Egyszerű műveletek ugyanolyan könnyen végrehajthatóak vele.Böngészni,torrentezni,levelezni,multimédiára tökéletes ugyanúgy,mint a windows.Stabilitása és vírusmentessége okán a szerverek nagy részén linux fut.


Viszont érteni kell hozzá.Ha valami gond van vele,nehéz rájönni,mi a baj,hiába próbálnak segíteni linuxos fórumokon,mert úgysem érted.Játszani nem lehet rajta.Van rá sok nagyon jó szoftver,ami mögött nagy cégek állnak(pl Firefox,Thunderbird-Mozilla,Chrome-Google,Openoffice.org-Oracle,VLC-Videolan),ezek tökéletesen működnek.Sok szoftvert viszont hobbiból fejlesztenek informatikusok a szabadidejükben,ezek van,hogy bugosak.Nincs rá egy normális msn videohívást lebonyolítani képes kliens.Skypeból is a linuxos verzió régebbi típus,kevesebb ficsőrrel.

2011. jan. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

"Játszani nem lehet rajta." - Lehet, csak nem wines játékokkal.


A parancssor meg olyan, hogy egy apró beállításért nem kell 32432-ször kattintani, hanem lehet, hogy csak három kulcsszó az egész.


A frissítés kezelője mellett is elbújhat a windows.

2011. jan. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért szerintem kiegyezhetünk abban,hogy a linux nem játékra való.A nagy játékgyártó cégek is mind windowsra írják a programjaikat.A parancssor szerintem szubjektív dolog.Linuxosok azt mondják,hogy gyorsabb eszköz,mint az egér,de egy windowshoz szokott júzernak nagyon nehéz megszoknia.
2011. jan. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
49%
Rendben, kiegyezhetünk. Aki játék-őrült, az szerintem is inkább mellőzze az Ubuntut.
2011. jan. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!