Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Eltűnt a számítógépemről az E...

Eltűnt a számítógépemről az E (CD-ROM) meghajtó. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Berakom a lemezt és nem csinál semmit. Nem akarom most szervízbe vinni... Nem tudom valahogyan megoldani?
2009. febr. 9. 21:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Nézd meg rendesen csatlakozik-e a géphez a meghajtó. Lehet a kábel az oka csak az egésznek. ha a géphez van csatakoztatva rendesen a windows felismeri rögtön:)
2009. febr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nézd meg az eszközkezelőben, hogy a CD/DVD-romok közt ott van-e. Eszlözkezelő: Windows+Pause, Hardver fül, Eszközkezelő gomb. Ha ott van, akkor nézd meg, a lemezkezelésnél, hogy van-e betűjele. Lemezkezelés: Vezérlőpult, Felügyeleti eszközök, Számítógép-kezelés, bal oldalt a fában válaszd ki, hogy Lemezkezelés. Jobb oldalt alul rákattintasz a CD/DVD meghajtóra, és job klikk, Meghajtó betűjele. Ha nincs, adj neki egyet, bármelyiket amit ki tudsz választani.

Ha az eszközkezelőben nem látszik, akkor vagy az alaplap driverei nincsenek jól fent, vagy nem kap tápot a CD-rom, vagy tönkrement. Ha tényleg CD-ROM, akkor gondolom elég régi lehet, nem csoda ha meghalt. Szervízelni nem érdemes, biztos, hogy drágábban néznek rá, mint amennyiért veszel egy tök új DVD-t (akár író is van 6000 körül már).

2009. febr. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hogy kizárjunk egy csomó op.rendeszerbeli buktatót a biosban nézd meg először,hogylátja-e a géped a problémás meghajtót.

Ha már ott sem akkor 3 dolgot tehetsz:

1.Másik tápcsatival is teszteled.

2.Adatkábelt cserélsz, hátha...

3.A legrosszabb eshetőség , kiveszed és jó messzire...

mert ahogy írták javíttatni nem gazdaságos.

Ja még egy ötlet , nem került mostanában uj meghajtó a PC-be? mert akkor át jumpereléssel még lehet egy kicsit szöszmögni.

2009. febr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én egyszer virtuális meghajtó miatt jártam így. Összezavarta a meghajtó driverét, és egyszerűen eltűnt... Eltávolítottam, újratelepítettem, és nem használtam azt a pendrive-t, ugyanis az nyitott két meghajtót, az egyik valami kommunikációs valami volt a gyártó felé. De hallottam már, hogy virtuális meghajtót létrehozó programok is okozhatnak ilyen jelenséget, néhány írónál...
2009. febr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Jaj, tényleg :) Securom és egyéb védelmek elleni progit nem használtál mostanában??? Játék feltörése szokott lenni!
2009. febr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszön a válaszokat!:)

1.válaszoló: honnan tudom, hogy melyik az a kábel Nem értek hozzá! xD

2.válaszoló: Nem látszik az eszközkezelőben :/ Nem CD-Romom van, bocsi :D csak azért úgy írtam, hogy ne lehessen összekeverni a Floppy meghajtójával. Már ki van cserélve cd,dvd íróra.

3.válaszoló: mostanában nem...régebben igen

5.válaszoló: nem szoktam játékokat feltőrni!


Amúgy már nagyon régi a gép...

2009. febr. 10. 14:43
 7/15 A kérdező kommentje:
Mégegyszer köszi a válaszokat! A gép most szervízben van és remélem minden eltűnik a gépről... :/
2009. febr. 14. 23:01
 8/15 anonim válasza:

lécci irjátok le mit csináljak mert eltűnt a DVD, Cd és az F meghajtó amibe ugye a Daemon után rakja ki az adatokat.nem vagyok nagy gépzseni igy nem tudtam visszaállítani és megkérem a kedves válaszolót hogy ugy írja le a választ hogy az is meg tudja oldani alapján aki gépet se látott( persze ez nem én vok, mert azért valamennyire értek hozzá:-)


és írja meg nekem a válaszoló kérem hogy hova kattintsak tehát lépésekre bontva

Előre is köszönöm várom a válaszokat

2009. okt. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Sajátgép/jobbklikk/tulajdonságok/hardver/Eszközkezelő/cd-dvd rom meghajtók..itt ha látszanak az írók, akkor katt a meghajtón, majd a megjelenő kis ikonokból az eltávolítás-t választani az eszköztáron felül(generic nem!!!)

Újraindítás a szg-et, és újratelepítése a meghajtónak. Általában települ magától, ha nem..., driver-t kell felrakni.

2009. okt. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja és Daemont távolítsd el előbb!
2009. okt. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!