Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vajon hardverhibás lehet a...

Vajon hardverhibás lehet a számítógépem?

Figyelt kérdés
Tiszteletem! Gépem tünetei: egyszerre két dolgot nem képes csinálni: torrentet elinditok, akár fel, akár le, szaggat a hang, szakadozik az egér, nem tölti az ablakokat megáll az élet, és nem jut már semmi új az eszembe. Amit edig próbáltam: vírusirtók közül: AVG9, spybot SD, Vipre rescue, comodo. egyik sem talált semmit. kitisztítottam a gépemet, beolajoztam a ventiket, kontaktanyagot cseréltem. a gépen néha, legalább 1 óra használat után felhangosodik, rezeg az asztal alatta. nemrég tettem be még egy ide-s vinyót a régi mellé, most előjött egy olyan dolog is hogy lassabban tölt be a gépem, nem csak a windows xp tölt be, hanem előtte végigmegy a kép alján fekete háttérrel egy másik loading is. amikor sajátgépből megnyitom a másik vinyót, a tartalmát lassan tölti be, mintha befagyna. a hang valamiért néha elkezd visszhangozni, akkor amikor pl nem fut semmi más parancs alatta. (zene, játék, stb.) Köszönöm
2011. febr. 18. 20:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Kétszer is újra lett rakva a gép!!
2011. febr. 18. 20:03
 2/9 anonim ***** válasza:

ha nem rendszer hiba akkor biza hardver,okosat mondtam mi?

próbálgasd más alkatrészeket bele,bár ilyen tüneteket még nem hallottam semmilyen alkatrészről sem, lehet alaplap hiba lesz?

2011. febr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tápra gyanakodnék. Hdd-t raktál bele és annak a plusz áramfelvétele okozhat ilyesmiket.
2011. febr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
a hdd belerakása előtt is sajnos tapasztaltam ezeket a problémákat, csak akkor gyorsan töltött be... most meg..
2011. febr. 18. 20:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor meg pláne a táp a ludas. a HDD adta fel neki az utso kenetet. De baromi 1xű. Szedj le róla mindent csak az egy rendszervinyót hagyd rajta és úgy nézd meg.
2011. febr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Illetve keres púpos kondikat az alaplapon. Az a másik ami ilyeneket csinálhat.
2011. febr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nincsen púpos, tönkrement kondenzátor az alaplapon, és a rendszervinyó, ha egyedül üzemel, akkor is tapasztalható a probléma! De ahogy leírtam, a másik HDD kiszedése miatt ugyanolyan sebességgel tölt be a gép, mint a régi szép időkben. De sajnos ugyanúgy akadozik, stb., a panaszok ugyanazok! Köszönöm szépen!
2011. febr. 18. 22:14
 8/9 anonim ***** válasza:
lehet az is (nekem volt ilyenem) hogy az alaplap nem bírkózik meg ennyi partíció kezelésével. Régebbi alaplapoknál előfordulhat. Ha megy az egy HDD-s felállás akkor biztos hogy a plusz vinyót nem bírja vagy az alaplap vagy a táp.
2011. febr. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A lassú betöltés a második berakott vinyó lassúsága miatt van :).

Akár driver probléma is lehet. Tesztelgesd, hogy felrakod csak a winfost, de nem adsz neki drivert (sírni fog, izomból :D). Felrakod a torrentet, beállítod az internetet, teszteled úgy. Ha nem szaggat, akkor felteszed az első drivert, újraindítasz. Ha semmi gond, jöhet a következő, csak jegyezd meg, mikor mit raksz :D. Előbb-utóbb kibukik, ha driver hiba van a dolgokban.

A rezgésről: CD meghajtó üres?:)Mindig nézd meg :D

Ami még lehet: Vinyó felmelegszik, és nem szereti a nagyfokú igénybe vételt. Havertól-rokontól kérj kölcsön egy teszt vinyót, és arra pakolj rendszert.

Tápegység ventillátorát is megnézted? Portalanítsad ki azt is (és kend meg)!

2011. febr. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!