Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tördelésnél az adott helyre...

Tördelésnél az adott helyre jutó szövegmennyiséget hogyan számolják?

Figyelt kérdés

Teszem azt tördelek egy újságot. Megvan hagyva pl. hogy egy 10x10 cm-es helyre majd szöveg fog kerül, de szöveg még nincs hozzá. Hogyan számolom ki, hogy erre a helyre majd az újságírónak hány karakteres szöveget kell majd írnia, hogy betűméret-csökkenés nélkül beférjen?

Tehát, hogy ne legyen az a helyzet, hogy az újságíró leküld nekem 20 mondatnyi szöveget, de a hely csak 18-nak elegendő.


2011. febr. 20. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:

És tördelsz is újságot? Mert ezt egy DTP operátor (tördelőszerkesztő) alapból tudja, hogy mi lesz ilyen esetben.


Amúgy egy újságírónak ezt kell(ene) tudnia:

[link]

[link]


Amikor meg korrektúrán van az anyag:

[link]

És ők azok, akik húznak (törölnek) egy "túllógó" szöveget...

2011. febr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tördelek egy kisvárosban, de nálunk ezt a szerkesztő nem tudja, ezért szeretném én megtudni. Mert már tele van a t*köm azzal, hogy mindenfélét küldözgetnek és "valahova férjen be".

Egyébként köszi a választ! Én nem vagyok operátor, csak egyszerű grafikus.

2011. febr. 20. 18:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha grafikus vagy (én is így kezdtem :D), akkor meg töltsd ki "lorem ipsum" szöveggel a helyet és meg tudod mondani az idiótáknak, hogy kb. mennyi szó kell. Utána meg picit játszol a betűközökkel és szóközökkel, esetleg te húzod meg a szöveget.
2011. febr. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!