Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A gép a következő üzenettel...

A gép a következő üzenettel indított: Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key..., és nem töltötte be a Windows-t. Mit jelenthet ez?

Figyelt kérdés
Többszöri ki-be kapcsolás után azért valahogy sikerült elindítani.Szótárból annyit sikerült kihámozni hogy :Indítsd újra a gépet ,válassz eredeti operációs rendszert,válassz megfelelő rendszereszközt,és nyomj egy kulcsot(kódot). Jó lenne egy angolos aki lefordítaná,vagy olyan aki ért hozzá és megmagyarázná hogy miért csinálta.
2008. febr. 6. 06:26
 1/9 anonim válasza:
0%
Pontosan ugyanez a gondom nekem is. és elég gyakran csinálja. Várom a választ. elöre is köszi.
2008. márc. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

HA a kislemez van beállítva első boot próbálkozáshoz, akkor lehet van a gépedben egy olyan, amiről nem tud bootolni, tehát vedd ki!

Ha nincs kislemez akkor, talán lemerült a gombelem a gépben és "elfelejtette" a BIOS beállításokat a gép.

2008. ápr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Az üzenet azt jelenti, hogy nem talált olyan eszközt, amelyről elindulhatna. Lehet, hogy haldoklik a winchester. Sürgősen mentsd le a fontosabb adatokat!

Lehet bizonytalan érintkezés is az oka: tehát kirángatni minden kábelt a winchesterből, majd ugyanúgy(!) visszadugni, és a szélesebb kábelt ugyanúgy az alaplapból is kihúzni, majd vissza (óvatosan! Nem elgörbíteni az érintkezőket).


De lehet, hogy tényleg nem idíható floppy maradt a gépedben. Nem jó ötlet, vírus lehet rajta. Nem árt a CMOS setupban (induláskor, még a Windows előtt kell gombokat nyomogatni hozzá) beállítani, hogy a winchesterről akarjon indulni.

2008. máj. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Sziasztok!:) Nekem is hasonlóan ez a problémám.... Tegnapelőtt csupán fél óráig kellett ki-be nyomogatnom a gépet, tegnap viszont másfél óráig szenvedtünk vele anyával, a végén már őt kértem meg, mert mondom ezt nem bírom idegekkel :D És bejött!:) A válaszolóknak... Picit pontosítanátok??Mit kell egészen pontosan csinálnom? Amúgy egy formázással sikerül elhárítani a problémát? Ha kiveszem a floppy meghajtót, marad ott egy "lyuk"... Szóval hagyjam úgy, próbáljam meg?? Előre is köszi!
2010. nov. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne a meghajtót vedd ki, csak a floppyt a meghajtóból!


A setup-ban pedig be kell állítani, hogy ne a floppy legyen az első, amiről indulni szeretne. Sajnos, ha elfelejti a setupot, sokszor ez lesz az alapbeállítás. Nekem is legalább havonta be kell állítanom egy gépet, mert mindig átállítja magát.

2010. nov. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

press a key=nyomj 1 gombot :)

am nekemis ez a hibám de nekem sehogyse akar elindulni... pedig már jó ideje itt babrálgatok... ://

2011. febr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a bajom, hogy most beállítottam még a winchi választó előtt az f8-al hogy nem floppyn töltse be a windowst, ilyen windows2000stílusú lett az xpm és a 7-em is és nem akarja visszatölteni hiába raktam vissza floppyra. Egyszerűen nem értem...
2011. máj. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Nekem is ugyan ez a bajom a mostani gépemmel..de érdekes,hogy ha az emlékezetem nem csal régebben ehhez vettem egy uj 320 as vinyot és akkor is ezt csinálta...hogyan lehet kiszúrni ha alaplap a hiba ?

Amugy az alaplapom Asrock K7 Upgrade 880 van.Memoria tetszet most csinálom.

2012. jan. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Nekem is volt ilyen problémám behalt a dvd írom kicseréltem egy másik meghajtóra és elindult a gép azota nincs ilyen jellegű problémám
2012. febr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!