Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kell Routerek között...

Hogyan kell Routerek között áthidalást csinálni?

Figyelt kérdés
A szomszédhoz bevan kötve a net, ahol bemegy a modembe, onnantól a szembe szomszédomhoz UTP kábelen, onnantól pedig egy router küldi nekem a netet wifin, és a gépembe van egy wifi vevő, amivel nagyon jó jelerőséggel veszem a netet! kaptam egy laptopot, de azon nagyon rossz a jelerősség, igyhát vettem egy TP-LINK TL-WR340GD Routert, és azt szeretném kérdezni, hogy miket állitsak be rajtuk, hogy az új routerem is szétossza itthon a netet?
2011. márc. 19. 19:57
1 2
 1/14 P.O.C. ***** válasza:

Ha már van a hálózatban a router, akkor eleve fölösleges volt még egy routert venni.

A TL-WR340GD amúgy is csak kábeles hálózatoz tud csatlakozni. A TP-LINK legalapabb modellje olyannyira, hogy még egy nyavalyás Wirelless bridge mód sincs rajta. És mivel hozzád nem vezet kábel, így a megvétele értelmetlen volt.


Két lehetőséged van:

1. Vagy becseréled TL-WR340GD -t egy Range Extender -re és azzal erősíted fel a meglévő Wi-Fi jelet (pl.:TP-LINK TL-WA730RE):

[link]

[link]


2. Vagy veszel a laptopodhoz egy erősebb USB -s Wi-Fi vevőt jó erős antennával:

[link]

[link]

2011. márc. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Wifis a router, Wireless G Router ;)
2011. márc. 19. 20:31
 3/14 A kérdező kommentje:

Ilyen: [link]


Tudsz segiteni?

2011. márc. 19. 20:41
 4/14 P.O.C. ***** válasza:

Már mondtad milyen, ismerem is a típust. És nincs rajta Wireless bridge.

A választ meg már leírtam.

2011. márc. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
192.168.1.100..bejön a Router oldala..-> Wireless menüpont->Basic Settings és ott van 2 Bridge(áthidalás) is, az egyik Bridge (Point to Point), a másik Bridge (Point to Multi-Point). Ennél jobban hogy bizonyitsam be??
2011. márc. 19. 21:00
 6/14 P.O.C. ***** válasza:

Akkor tévedtem. Úgy látszik, ami újabb firmware verzióval jött ki, az már támogatja. Neked, a Bridge (Point to Point) kell. A rubrikában add meg a másik router fizikai (MAC) címét kell írni.

A két router nem lehet azonos IP címen, és a titkosítás is maximum WEP lehet, a WPA nem támogatott Wireless Bridge módban (legalább is TP-link -eknél nem). Ha a msik routernél adtál meg WEP kulcsot, akkor értelemszerűen itt is meg kell adnod, a Wireless Security menüpontban. Ugyan a másik router típusáról semmit sem írtál, de ott is hasonlóan kell eljárni, vagyis ott a TP-Link fizikai címét adod meg. A Wireless Bridge -en kívül szokott még WDS Bridge elnevezés alatt is lenni.

2011. márc. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Megcsináltam, mindent ahogyan irtál, és jó lett, van netem itthon is kiváló jelerőséggel! Viszont ma reggel hivott fel az a szomszédunk, akihez a net be van kötve, és nála van ugye a Tp-Link modem(TL-R460)és a szembe szomszédnál van a TL-WA500G, TL-WA5001G(a model no.-nál ez a két szám van), nah igen felhivott,(az itteni Routerem neve Amand, amivel meg hidat csináltam az TP-Link) és azt mondta, hogy olyat ir ki neki a gép a netnél, hogy Amand által letiltva, és állandóan elmegy, meg visszajön neki a net, de viszont a szembe szomszédomnál minden rendben, meg itthon nálam is az internettel!
2011. márc. 20. 15:50
 8/14 A kérdező kommentje:
*a szomszédnál a másik szám TL-WA501G, elirtam!
2011. márc. 20. 15:57
 9/14 P.O.C. ***** válasza:

A TL-WA501G egy Access Point és nem router.

Készíthetnél egy rajzot mi mivel, és hogy van összekötve, mert elvesztettem a fonalat. :)

Fontos az eszközök pontos típusa is. Így talán részletesebb konfigurálási tanácsokat tudnék adni.

2011. márc. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 P.O.C. ***** válasza:

Közben azt hiszem megfejtettem:


Szóval a TL-R460 DSL modem tud routerként is működni, ezzel magyarázható hogy a simédod csak egy sima AP-t vett (TL-WA501G), viszont a TL-R460 DHCP-t szolgáltat a szomszédod is tőle kapja az IP címeket, viszont valamikor a te routered DHCP szolgáltatóját találja meg de neki az helytelen konfiguráció. Ezért mondjuk, hogy egy hálózatba elég egy DHCP kiszolgáló, egy másik már csak bonyodalmakat okoz.


Összefoglalom:

Szóval a TL-R460 teszi tovább a dolgát modem-ROUTER! -ként a 192.168.1.1 -es címen (és DHCP-t szolgáltat).

Ehhez vezetékesen csatlakozik a TL-WA501G mondjuk 192.168.1.5 a címe és a te TL-WR340GD routereddel Bridge (Point to Point) módban és AP móddal kiterjesztve, tehát így: [link]

A te TL-WR340GD routered a 192.168.1.10 -es címen van és a Bridge (Point to Point) módban a TL-WA501G -vel. DHCP-t NEM szolgáltathat!

Mindkét Wi-Fi eszközökre a következő közös beállítások legyenek érvényesek:

- A Wi-Fi hálózati név (SSID) különböző legyen.

- A Wi-Fi csatorna ne egyezzen.

- Csak max WEP titkosítást használhatnak.

- Az alhálózat minden eszköz esetében 255.255.255.0


Így szerintem működnie kéne zavartalanul.

2011. márc. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!