Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mire valók ezek a szenzorok a...

Mire valók ezek a szenzorok a mostani mobiltelefonokban? (többi lent)

Figyelt kérdés

A mai mobilokban egy rakás szenzor van, ezekből párat ismerek hogy mire valók de vannak amiket nem.Kérlek segítsetek, mire valók ezek a szenzorok: Gravity sensor, Gyro sensor(giroszkóp), Accelerometer sensor?

Angol mobilos portálokon olvastam mobilteszteken de nem tom mire valók.


2011. ápr. 19. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:

giroszkóp

- ha a telefont elfordítod oldalra, kép, böngésző, vagy más alkalmazás, de akár az egész kezelőfelület, is oldalra fordul

- játékoknál a játék irányítása a telefon mozgatásával történik http://www.youtube.com/watch?v=5LEjO9DGppo


accelerometer = gyorsulásmérő lásd fent

2011. ápr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az accelerometer sensor nevéből én is gondoltam hogy gyorsulásmérő de ugy irja hogy accelerometer for auto-rotate. Akkor ez azt jelenti hogy hány fordulatot tettél meg?
2011. ápr. 19. 19:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Passsz, ezt az auto-rotate-t nem tudom. De nem fordulatszámláló.

Talán, hogy a telefont elfordítva is automatikus...


Van egy rakás szenzor, némelyik egészen egyszerü célra, pl.: fényérzékelő, az automatikus képernyővilágitás szabályozására ;

közelségérzékelő, a képernyő kikapcsolására, nehogy telefonáláskor a füleddel tapizd :) és elkapcsold ;

a giroszkop használatával lehetőség van arra, hogy a teló felemelésekor, a csengés hangereje lecsökken ill. a teló lefordításakor elhalkul;

érdekes a google maps streetview (utcanézetben) az iránytű mód, olyan mintha egy szemüveg lenne, amerre fordolsz arra fordul az utcakép is

2011. ápr. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 VODKA0710 ***** válasza:
100%

Na, tisztázzuk:

Accelerometer meg a Gravity Sensor ugyanaz. Állandóan a gyorsulást méri. Ugye a gravitációs erő is egy fajta gyorsulás. Tulajdonképpen csak azt tudja, merre van lefelé. Azért tudja a képernyőt elfordítani.

A Giroszkóp meg az iPhone 4, iPad 2 tartozéka. Tulajdonképpen csak játékoknál használják célzásra.

2011. ápr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!