Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vodafone sms - nél, amit a...

Vodafone sms - nél, amit a netről írok, mit jelent sms írás közben a jobb felső sarokban a zárójelben a szám, amely a karakterek beírásával emelkedik?

Figyelt kérdés

Ez jelzi az sms - ek számát?

Furcsa, mert pl. egy 62 katakteres üzenet ezek szerint 2 db sms - nek számít?


2009. ápr. 8. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Az SMS-ek számát jelzi, igen.

Karakterkódolástól függ, hány SMS-be fér bele az üzeneted. Ha mellőzöd az ékezeteket, több bele fog férni egy üzenetbe.

2009. ápr. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát, ez elég gáz, mert így egyáltalán nem gazdaságos a dolog.

Szolgáltatófüggő a karakterkódolás vagy be lehet állítani?

2009. ápr. 8. 19:31
 3/5 anonim válasza:

Szerintem telefon függő, mert egy régebbi telefonomnál (ha jól emlékszem) 120 karakter volt egy sms, a mostaninál (ami sokkal újabb) csak 70 egy sms. Gondolom rájöttek, h sokan írnak smst, és ez így sokkal jobban megéri nekik.

Milyen telefonod van? (csak kíváncsi vagyok)

2009. ápr. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nokia telóm van ( a típusát sajna nem tudom :S ), erről egy sms 160 karakter.

A Vodafone - nál van netem ( 5000 ft / hó - korlátlan fix ), erről szoktam néha írni, itt egy sms 32 karakter, ha utánaszámolsz: pont 5x annyi sms árát fizeted ha 160-ast írsz.

Ja, és egy sms a netről kb.20 Ft a saját hálózatra.

A többi hálózatnál meg ezek szerint a csillagos ég a határ....

2009. ápr. 8. 20:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Valamelyik nap volt egy ilyesmi kérdés, próbálj rákeresni, ott azt hiszem, van számodra hasznos válasz.
2009. ápr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!