Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A régi Celeron procik tényleg...

A régi Celeron procik tényleg a selejtes, vagy nem jó minőségű Intel Pentium processzorok voltak?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy az Intel Celeron processzorai eredetileg Intel Pentiumnak készültek, de amikor kiderült hogy van egy-egy kis hiba, és hogy nem jó minőségűek, ezeket az Intel nem adta el mint Intel Pentium, hanem egy másik néven, Intel Celeron néven adta el, sokkal olcsóbban.

Igaz ez?


2011. aug. 23. 05:59
 1/8 anonim ***** válasza:
nem! ezeket már eredetileg butított Pentiumként gyártották (és gyártják), pedig már a Pentium sem a legjobb. annyi biztos, hogy kevesebb cache van benne. overclock világrekordhoz viszont tökéletes egy ilyen olcsó cpu.
2011. aug. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Most úgy hívják a Celeront, hogy i3 és i5 :)
2011. aug. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első:

ja értem. Amúgy hogyan mivel butították le őket? Egy 2GHz-es Intel P4 simán lever egy 2,5-ös Celeront?

2011. aug. 23. 08:31
 4/8 A kérdező kommentje:

Második:


Hát sosem, ma is van Celeron proci, én 2Notebook közül választhattam, az egyikben Intel Celeron T3100 proci volt, a másikban pedig Intel Core i3-380M.


Szóval ma is van Celeron elnevezés...


Amúgy köszönöm a válaszokat! :)

2011. aug. 23. 08:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Az rendben van, hogy külön neve van az i3-nak meg a Celeronnak, de mind a kettő egy másik proci lebutított változata. Tehát a Celeron meg az i3 között csak a név más. A pentium meg akkor az i7-nek felel meg, mivel az az eredeti processzor.


Egyébként úgy butították le, hogy kisebb órajelet, kevesebb cache memóriát tettek bele stb.

2011. aug. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szinte minden proci ami nem a csúcs sebességen megy az adott architektúrában hibás processzor. Letiltott cache, letiltott mag, visszavett órajel. Mind mind hibás működés miatt van.
2011. aug. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Core i5 = Celeron ????

Ülj le eggyes.

2011. aug. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A Celeron az átlag felhasználó processzora volt, mint említették kevesebb cache, és egyéb butítások, de alapjaiban a pentiumra épül. Cserébe kapsz egy olcsó processzort.


Az i3/5/7-nél is nézhető így, csak az erős lenne, mert ezeknl azért nem az "olcsóság" dominál, hanem mindegyik más felhasználói körnek ajánlott.

2011. aug. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!