Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mibe érdemes konvertálni?

Mibe érdemes konvertálni?

Figyelt kérdés
Annyira nem vagyok nagy videószakértő, de sokat gondolkodtam azon, hogy bármilyen videót, milyen formátumba érdemes átkonvertálni, hogy kevesebb helyet foglaljon és a minőség egyáltalán ne romoljon. Melyik videókiterjesztés erre a legalkalmasabb?
2011. aug. 30. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy a minőség egyáltalán nem romlik. Nem létezik olyan fogalom, hogy videókiterjesztés. Ha a leghatékonyabb codecre vagy kíváncsi, akkor az jelenleg az x264.
2011. aug. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nem értek annyira a videókhoz, de nem Coced-re vagyok kíváncsi, hanem arra hogy melyik formátum fogllja a legkevesebb helyet. (Formátumok: MP4, AVI, MPG, MKV stb.)
2011. aug. 30. 18:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Amiket te írsz, azok csak konténerek. Nem határozzák meg a tömörítés hatékonyságát. Szóval mégiscsak a codecre vagy kíváncsi.
2011. aug. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy jellemzően az X264-gyel tömörített videókat MKV-ben mentik le.
2011. aug. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Jenci ***** válasza:

Sorrendben az Mp4 foglalja a legkisebb helyet,utánna az avi,mpeg.

Sajnos ha van egy videód,akkor csak minőségromlással lehet konvertálni.A legelterjedtebb az avi.Azért érdemes ebbe konvertálni,mert eléggé elterjedt formátum.A konvertálás minőségét pedig az adott programnál kell beállítani.Most van terjedőben az x264-es formátum,ami jellemzően a a nagyfelbontású videoknál használandó.Azonban akár avi,akár x264,mindig van minőségromlás.

2011. aug. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!