Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a külömbség az informatika...

Mi a külömbség az informatika és a számítástechnika között?

Figyelt kérdés
Eddig azt hittem hogy a két fogalom ugyanaz de észrevettem hogy két külön dolgot jelent de még mindig nem tudom hogy mi a külömbség a kettő közt.
2011. okt. 24. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


"A számítástechnika szoros kapcsolatban van az informatikával, az információ keletkezését, továbbítását, feldolgozását és hasznosítását vizsgáló tudománnyal. A számítástechnika tekinthető az informatika egy részterületének is, az automatizált információkeletkezés, -továbbítás, -feldolgozás és -hasznosítás tudományának. Az informatika ennél bővebb, például az informatika körébe tartozik a híradástechnikai eszközök (tévé, rádió) tanulmányozása, ami a számítástechnikának csak közvetve része. [...]"

2011. okt. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ez az informatika.


[link]

Ez a számítástechnika.


Jó olvasást. :)

2011. okt. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az informatika az INFO-ból adódóan a multimédia és hasonló jellegű dolgokkal foglalkozik, a SZÁMítástechnika meg a számítógép belső logikai működésével: számrendszerek, logika algebra stb...


legalább is szerintem.

2011. okt. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
lehet egy kicsit pongyolán fogalmaztam meg.
2011. okt. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nem nyelvtanos oldal, de: nem külömbség, mert az alapszó külön, tehát különbség.
2011. okt. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értelmeztem az Informatika a tudomány és a számítástechnika csak egy része.A számítástechnika a számítógép felépítésével és a logikai "gondolkodásával" foglalkozó tudomány.És az informatika egy tágabb fogalom amibe beletartozik a számítástechnika és még a média, és az információközvetítés is.Én így értelmeztem de javítsatok ki ha nem jól mondtam.
2011. okt. 24. 20:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy hiszem, jól értelmezted.
2011. okt. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!