Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik jobb? Aksi nélkül,...

Melyik jobb? Aksi nélkül, vagy aksival használni a laptopot?

Figyelt kérdés
Apukám szentül meg van győződve róla, hogy folyamatosan tölteni és meríteni kell a laptop aksiját.
2011. nov. 1. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy a legjobb használni,ahogy össze van rakva.

Azaz ,a helyén az akku ,és a gép amikor lehet,be van dugva a töltőbe/konnektorba.

Hál istennek ezt a butaságot már mobiltelefonnál nem kérdezi meg senki,pedig ott is lehetne a telót úgy használni,hogy pl amikor konnektor van a közelben,akkor aksi ki és csak töltőről megyünk.

2011. nov. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szóval akkor károsodik az aksi, ha nem töltöm fel-le?

Bocsi, ha butaságot kérdezek, nem értek én ehhez :).


A kollégiumban 3-4 hétig nem nagyon mozgatom a gépet, tehát csak az asztalon van. Szóval elvileg semmi szükségem nincs az aksira, és ha azzal csökken a teljesítménye (vagy mije), akkor inkább kiveszem.

2011. nov. 1. 17:16
 3/6 CactusClone ***** válasza:
Az akku élettartamát növelheted, ha nem úgy használod, hogy bent van a gépben, közben meg töltőről használod a notebookot. Ilyenkor folyamatosan töltöd, ami nem tesz jót neki. Ha kiveszed a gépből, jobb feltöltve tartani. A mai akkuk jobban tartják használaton kívül a feszültséget, így minimális lesz a veszteség.
2011. nov. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 legendavagyok01 ***** válasza:

Nem lesz sokkal hosszabb az élettartama, ha kiveszed. Sőt, ügyelni kell, le ne merüljön teljesen.

Egyébként pedig egy áramszünet esetén igen jó szolgálatot tesz az akksi.

2011. nov. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 CactusClone ***** válasza:
Ha úgy használsz egy akkut, hogy az közben töltőn is van, kb. 1/2 - 3/4 év lesz az élettartama. Ha úgy használod hálózatról, hogy kiveszed, tovább bírják a cellák is, valamint a 1/2 -3/4 évet ki tudod rendesen tolni, hiszen lesz egy vásárlástól eltelt időd, meg egy nettó használati időd is, ami több lesz a notebook nettó használati idejénél :) De való igaz, ha nincs a gépben az akksi, akkor egy áramszünet gondot okozhat. Amúgy ehhez egy költői kérdés: az elmúlt egy évben hányszor volt úgy áram szünet, hogy közben a notebookot használtad? Volt vagy 2x? :)
2011. nov. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 legendavagyok01 ***** válasza:

A mai akksiknak semmi baja nem lesz, ha a gépben marad.

Kolléganő majdnem 3 éves Fujitsu notija világéletében egy asztalon volt, akksival együtt. Anno én telepítettem, stb. Két hónapja költöztek, az új helyen is megkért, állítsam be. Én is meglepődtem, de az akksija 1,5 órát (felét, mint újkorában) bírt még mindig.

2011. nov. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!