Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » " a videó képsebessége nem...

" a videó képsebessége nem támogatott". Miért nem játssza le az LCD tv-m a fullHD-ban felvett AVIs viedót?

Figyelt kérdés
Sony Bravia Tv-m van, meg Toshiba Camileo Full HD-s kamerám. kértyára rögzít, felteszem a gépre (simán felmásolom, avi kiterjesztésű a fájl) fel a pendrive-ra és nem játssza le a TV, szerinte "a videó képsebessége nem támogatott." ez mi a fenét jelent? Mit lehet tenni? Van valami átalakító, amivel meg lehet csinálni?
2011. dec. 6. 19:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Kodek probléma lehet. Nézz utána a Sony leírásában, és a Toshiba kamerádnál is. Gondolom nem támogatja azt a kodeket a tv, amivel a kamera dolgozik. Lehet konvertálni. Gondolom FormatFactory ezzel is megbirkózik úgy, hogy nem lesz minőségromlás. (lényeges...)
2011. dec. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a bitrátája túl magas a tévé médialejátszójának vagy a framerate.

Egyébként a camileok szerintem mp4 konténerbe szoktak h264 videót tenni, de lehet, hogy a tiéd kivétel, nem írtad melyik típus.

2011. dec. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

S20-as. Aviba rögzít ez biztos. Nem is tudom átállítani sehol, annyit enged, hogy HD, fullHD vagy VGA legyen-e a felvétel.

Hogyan tudom átkonvertálni? xMedia Recode van nekem, itt mit állítsak be? Vagy melyikkel lehet megcsinálni minőségromlás nélkül (ez tényleg fontos lenne, nem viccből vettem fullHD-sat) ami lehetőleg ingyenes és magyar?

2011. dec. 8. 15:28
 4/21 anonim ***** válasza:
A tv-d nem ismerem, de a konvertáláshoz az ajánlott FormatFactory-t használhatod. Igaz minden konvertálás jár némi veszteséggel, de nem lényeges. Konvertáld újra avi-ba xvid kodekkel, és az audio részt állítsd "copy"-ra. Amit mondtál programot nem ismerem, de gondolom az is elboldogul a konvertálással ugyan így...
2011. dec. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

S20-as tuti biztos, hogy nem avi-ba vesz fel, hanem mp4-be. Valószínűleg itt van a hiba, hogy te valahogy ezt avi-ként értelmezed és így a tévé is és ezért nem játsza le.

Egyáltalán a kiterjesztéseket látod a számítógépeden, be van kapcsolva, hogy mutassa? Vagy a TC mutatja. Vagy nézesd meg a videót MediaInfo-val, mp4 konténerben h264 kodeknek kell lennie.

2011. dec. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ja és simán csak a kártyáról átmásolod? Biztos, hogy nem capture-ölöd valahogy, nem konvertálod már eleve?
2011. dec. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
50 vagy 60 fps-el az S20 úgy emlékszem nem tud felvenni FullHD-ban, de ha mégis, akkor ez is lehet a hiba, mert az én tévém is csak max 30 fps-el készült videókat tud lejátszani.
2011. dec. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

nem hiszed el, hogy avi? :) akkor miért az a fáljneve? sehol nincs mp4.

többieknek köszi :)

ja nem capture-olom, mert simán memóriakártyára rögzít, nem kell digitalizálni. a gépem le is játssza nagyon szépen.

2011. dec. 9. 07:05
 9/21 anonim ***** válasza:
Na, érdekel ennek a megoldása majd...jelezz majd. :))
2011. dec. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld meg átrakni mp4 konténerbe Yamb-al pl. vagy AviDemux-al, hátha úgy megy és akkor megúszod a konvertálgatásokat. A hangot mibe veszi akkor, aac-be? Mondom, nézesd meg a fájlt MediaInfo-val, mert addig csak találgatni lehet amíg nem tudunk róla semmit.
2011. dec. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!