Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Segítség, a gépem miért él...

Segítség, a gépem miért él saját életet?

Figyelt kérdés

sziasztok.

ma azt vettem észre hogy a gépemet "megszállta a sátán" mert már szinte saját életet él: vmi nem tetszik neki kikapcsol és ha ki van kapcsolva akkor meg magátol bekapcsol...

nemrég lett a gép felújítva (új alaplap, videokártya, memória, +1GB ram) XP van rajta, 3GB ram 2GB processzor...

legyetek szívesek segíteni a gondomban, hogyan lehetne megyszüntetni a gép ki- bekapcsolását...

Köszönöm...


2012. jan. 20. 12:51
 1/7 anonim válasza:
Próbáld meg, hogy csak egy memóriát hagysz benne, illetve cserélgeted, ilyenkor általában az egyik RAM megy tönkre vagy rossz az érintkezése.
2012. jan. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez feltehetőleg érintekési hiba, nem kap áramot. A helydben átnézném a kábeleket, mert mondjuk előfordul, hogy a lábaddal gyanútlanul rúgodsod a tápkábelt, az meg gyanútlanul hol megtörik, hol nem.
2012. jan. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
csak 1 memória van benne és a ram is új, eddig jó volt de most vmiért ezt csinálja. most kivételesen több időt tudom használni
2012. jan. 20. 13:01
 4/7 anonim ***** válasza:

hát, amikor olvastam, először azt hittem, hogy vírus, de amikor a végére értem, az lett az érzésem, hogy talán az alaplapon nem okés valami, és valahogy "záródik a bekapcsológomb áramköre", de ennek az okát meg se tudom mondani...


hozzászólva a többiekhez: ha rendesen ki van kapcsolva, a fentiek közül egyiktől sem indul el a gép, de az érintkezési hibával egyetértek csak nem az a baj, hogy nem érintkezik a tápkábel, hanem hogy érintkezik valami az alaplapon, aminek nem kéne, csak ez érdekes, mert integrált áramkörnél nehezen fordul ilyen elő, és közben eszembe jutott, hogy esetleg nem gyári hiba, hanem a ház bekapcsológomb vezetéke sérült meg az új alaplap beszerelésekor

ha az utóbb leírt verzió van érvényben, azt úgy lehet letesztelni, hogy kihúzod az alaplapból a power gombot, és átkötöd a helyére a reset-et, viszont a powert ne kösd be sehova. ezek után teermészetesen a reset-tel kell be- és kikapcsolni a gépet. ha megszűnik a probléma, akkor ugye ez lehetett a gond

2012. jan. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Épp most ébredt öntudatra, ő az első Terminator.
2012. jan. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

az az igazi gond, hogy ez kiszámíthatatlan... most (ma) például kikapcsolás nélkül ment, az este nem kapcsolt be...

amikor írtam akkor 5-6 alkalommal kapcsolt ki... azóta nem csináltam semmit a géppel...

köszönöm hogy segítetek :)

2012. jan. 22. 12:13
 7/7 A kérdező kommentje:
most elkezdett megint csinálni...
2012. jan. 27. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!