Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A kérdés hülyeségnek tűnhet...

A kérdés hülyeségnek tűnhet első olvasásra de mégis egy ok miatt meg akarom kérdezni . Mennyit fogyaszt egy számítógép egy 500w-os táppal?

Figyelt kérdés
a történetem annyi hogy édesanyám egyfolytában azzal van megakadva hogy a villanyszámla a számítógép miatt annyira magas .. én ezt elég nagy hülyeségnek tartom személy szerint . Minden bizonnyal ezzel azt akarja elérni hogy ne legyen annyit bekapcsolva dehát muszály mert a torrent megy és most gondoltam megkérdezem hogy mennyit ehet egy gép 500w-os táppal ? szerintem ez a mérvadó mivel ez a gép szíve . A gépem napi 13-15 órát megy a számlánk meg általában 18 ezer ... szerintetek ebböl mennyit ehet a szg. ? hülye kérdés tudom de mégis azért saccolásokat várnék és lehetőleg ne nézzetek hülyének köszi :)
2009. máj. 27. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy egy gépnek 500W-os tápja van, azt jelenti, hogy maximum annyit bír ki (jó esetben). Nem azt, hogy állandóan annyit fogyaszt el. Ha csak torrent megy 100W körüli lehet a fogyasztás. Játék közben, ha a processzor és a videokártya is keményen dolgozik akkor, négymagos processzorral és egy középkategóriás kártyával kb. 200W. Csúcskártyával elérheti a 300W-ot is.


Szóval tehetsz te kilowattos tápot is a gépbe, akkor is csak annyit fog fogyasztani, amennyi a többi alkatrész összteljesítménye.

2009. máj. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel, hogy 200W-ot eszik óránként, napi 14 óra használat.

200*14=2800

2800*30nap=84000Wh=84kWh

45Ft körül van 1kWh-->

84*45Ft=3780Ft


Ha játszol is, ez a szám biztosan magasabb, de legrosszabb esetben is ennek kb a dupláját használod el.


Amúgy itt a nyár, tessék dolgozni, és fizetni a villanyszámlát :D

2009. máj. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azon vagyok ;) De még szóbelire tanulok addig nem akarok melózni . Azért köszi a gyors számolást ... Szóval kb havi 4-5 ezer forinttal számolok :)
2009. máj. 28. 01:10
 4/5 anonim ***** válasza:

nekem van egy asus rooter-em, amin van torrent kliens. Ezen mehet éjjel nappal a letöltés, és csak 20 wattot fogyaszt.

20ezer ft körül van az ára, ha jól emlékszem.

ajánlhatom megoldásként, bár szerintem a villanyszámélából nem hozza be z árát.

2009. máj. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát szerintem se hozza be az árát de azért köszi a tippet szerintem hasznos volt ;) Legyek túl ezen a hercehurcán és megyek melózni :D
2009. máj. 28. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!