Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 7-re miért nem telepít...

Windows 7-re miért nem telepíthető a szervizcsomag?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy a rendszer letölti, el is kezdi telepíteni az SP1-et, de nem sikerül befejeznie. Miután letöltődik és rányomok a frissítés telepítésére, egy kis ideig "helyben" dolgozik, utána azt írja az Update, hogy a telepítés sikerült, de indítsam újra a gépet, hogy a frissítés életbe is lépjen tényleg. Ez idáig rendben is van. Viszont.

Amikor újraindítom a gépet, még a kijelentkezési-leállási fázisban azt írja nekem, hogy a frissítések konfigurációja, és százalékban méri, hol tart. Kb. 20%-nál van az a szakasz, amikor a gép tényleg leáll és újraindul, majd a Windows indítása szöveg után csak a sötét képernyő van. Már nem jelennek meg a felhasználói fiókok, de még csak az sem újra, hogy konfigurál (mert ami ilyen jellegű frissítés, hogy ezt írja, akkor induláskor is kiírja még, mielőtt a fiókok ikonjai megjelennének). Kb. fél órát mertem csak hagyni ezt a feketeséget, utána a power gombot nyomva tartva állítottam le a gépet, majd bekapcsoltam. Ekkor már el se tudott indulni, csak az indítási javaslatot tudtam kérni, vagy a Windows normál módú indítását. Az indítási javaslattal nem mentem sokra, mert magától nem tudta kijavítani a hibát, rendszervisszaállítási pontot pedig nem talált - ezt mondjuk furcsálltam, mert azért nem olyan régen volt rá új program telepítve, ha máskorra nem, legalább akkorra vissza kellett volna állnia. Más egyéb alternatíva pedig akkor nem állt rendelkezésemre. Így csak az újraindítás maradt, de akkor a Windows indítása után megint csak a sötétség volt, tehát újra hosszan gombnyomás és bekapcsolás jött, és végül megint az indítási javaslat fogadott. Ezt még vagy háromszor eljátszottam, de az indítási javaslat nem oldotta meg a gondot, normál módon meg nem indult el a rendszer. Próbálkoztam még a csökkentett móddal, a kb. 10 próbálkozásból egyszer sem indult el úgyse, akár hálózattal próbáltam, akár anélkül. Végül újratelepítettem az egészet, a biztonság kedvéért leformáztam a winchestert és újraparticionáltam. Amikor már minden be lett állítva és a legtöbb frissítést is telepítettem, az Update ismét megtalálta a szervizcsomagot. Gondoltam, megpróbálom, hátha most megy. Azért a biztonság kedvéért külső winchesterre csináltam rendszerképet a visszaállításhoz - utólag kiderült, jól tettem, mert megint ugyanazt játszotta el, mint amit már fentebb is írtam. Utána kis keresgélés után megpróbáltam manuálisan letölteni a Microsoft oldaláról is a csomagot, és úgy elindítani a telepítést, de annak is csak rendszervisszaállítás lett a vége. Most az van, hogy a rendszerképről visszaállt, hasít rendesen, csak az Update piszkál, hogy rendelkezésre állnak új frissítések, de hát ez olyan gond, hogy ha nagyon zavar, ki is tudom kapcsolni az automata frissítéskeresést... És tudom, hogy Win7-nél az SP1 leginkább csak üzleti fogás volt, hogy nem lett volna rá szükség még, csak szervizcsomaggal már jobban megveszik a multik is... Na de attól még zavar, hogy nem tudom föltenni a gépre.


Nem tudna esetleg nekem segíteni valaki, mi lehet a probléma? Olvastam már, hogy ha nem legálisan megvásárolt a Windows, akkor lehetnek ilyen problémák, és az enyém valóban nem teljesen legális, mert egy ismerős másolta át a saját eredeti lemezét (remélem, hogy ezt leírtam, nem jön a nyakamra a rendőrség...), viszont ugyanerről a másolt lemezről, csak asztali gépre telepítve, arra meg feltelepült a szervizcsomag. Nekem notebookom van, de hardveres szempontból erősebb az asztali PC-nél ráadásul.

A Windows 7-nek amúgy az Ultimate verziójáról van szó, a frissítás hivatalos neve pedig Windows 7 Service Pack 1 (KB976932) - Letöltési méret: 44,0 MB - 533,1 MB.


Azon kívül, hogy vegyek boltban, legálisan operációs rendszert, vagy vegyek Macet, mert a Windows az egy szar, esetleg valaki tudna nekem érdemben javasolni valamit, orvosolható-e ez a probléma? És esetleg, ha nem, és nem telepítem a csomagot, abból adódhatnak a jövőben stabilitási és egyéb gondok?

Köszönöm előre is!


2012. jan. 25. 23:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell a boltban megvenni, csak ne valami gagyi, buherált változatról telepíts. Mert erre tudok tippelni, hogy ezért van baja.


Tölts le egy tiszta, SP1-gyel integrált MSDN képet, és telepíts arról, majd "aktiváld" manuálisan. Sok gondot spórolsz meg magadnak.

2012. jan. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem gagyi, vagy legalábbis akitől kaptam, ért hozzá, és be se csapna. Persze ettől még kerülhetett porszem a gépezetbe, mindenképpen kipróbálom a tanácsodat, köszönöm. Bár ha neked van igazad, azt továbbra se értem, miért van az, hogy egyik gépnek nincs baja a csomaggal, a másiknak meg igen.
2012. jan. 26. 01:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Dell laptop esetleg?
2012. jan. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem, Fujitsu Siemens sajnos, tudom, hogy nem a legjobb választás, de erre futotta. :) Viszont úgy tűnik, megoldódott a probléma, az első válaszoló javaslatát követve sikerült áthidalni a telepítési-frissítési problémákat. Még egyszer köszönöm neki!
2012. jan. 26. 21:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2012. jan. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!