Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mire való a billenytűzeten a...

Mire való a billenytűzeten a scroll lock gomb?

Figyelt kérdés
2012. jan. 31. 20:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%
Kismillió találat: [link]
2012. jan. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
hát ez engem is érdekelt volna,de én semmit nem tudtam meg abból ,amit az első válaszoló ide belinkelt
2012. febr. 1. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
Remélem akkor így érthető: [link]
2012. febr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

SCROLL LOCK (vagy SCR LK)


A legtöbb programban a SCROLL LOCK billentyű megnyomásának semmilyen hatása sincsen. Egyes alkalmazásokban a SCROLL LOCK billentyű megnyomása módosítja a nyílbillentyűk, valamint a PAGE UP és a PAGE DOWN billentyű viselkedését. Ezeket a billentyűket megnyomva úgy lehet görgetni a dokumentumban, hogy nem változik meg a kurzor vagy a kijelölés helye. Előfordulhat, hogy a billentyűzeten található egy kis fény, amely jelzi, hogy a SCROLL LOCK funkció be van-e kapcsolva.

2012. febr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%
Igen, ezt linkeltem be, minek kellett kimásolni?
2012. febr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
79%
Nos, én szerintem egyetlen egy funkcioja volt az egész vilàgon: A 90-es évek egyik legnépszerubb jàtéka az "észkerék" volt, ott ha bekapcsoltad a Scroll-lockot, elhallgatott a hàttérzene.
2012. júl. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A scroll lock az Excell-ben annyit tesz, hogy ha benyomod, akkor a nyilakkal nem a cellákon ugrálsz, hanem az oldalt görgeted. Valószínűleg a gyorsíróknak talélták ki, de sokfajta változatot hallottam már.
2012. szept. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 RaidenPL válasza:
61%
a ScrollLock arra jó hogy ha egy bilentyűd elromlik kicseréld vele xDD (szerintem)
2013. aug. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%
Arra jó, hogy eggyel több led világítson a billentyűzeteden.
2014. ápr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
41%

A Scroll lock csak arra jó, ha kék halált akarsz előidézni.

(CTRL lenyomva tartani+ 2x Scroll lock) Előtte azonban végre kell hajtani egy kis módosítást a regeditben.


[link]

2014. máj. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!