Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha a gépemre rátettem Windows...

MJ199720 kérdése:

Ha a gépemre rátettem Windows 7 32 bit-et és 4 GB RAM-os gépem van, csak ezt írja ki, hogy "Telepített Memória: 4 GB (2,23 használható), akkor most 4 vagy 2,23 GB RAM-om van?

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
4 GB RAM esetében a 64 Bitest kell feltenni, mert csak az tudja kezelni az összes memóriát.
2012. febr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel, 64 bites Windowst telepíts.

Ezen is el fog futni az összes programod.

2012. febr. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A 32 bit bruttó 4 gigáig kezeli a ramot, tehát általában 3,5-nek írja ki.


Mondjuk nem árt tudni, hog a 4 gigás keret az összes ramra értendő, tehát van egy 1 giga rammal szerelt videókártyád, akkor is kihasítja magának a saját részét. És ha ez így van, akkor könnyen lehet, hogy 2,23 környékén jársz.

2012. febr. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

32 Bites rendszer maximim 4GB memóriát kezel. Ebben viszont benne van a fizikai RAM, a virtuális memória, a videókártya memóriája és egyáltalán minden eszköz a gépben, ami memóriával bír. Ha ez több, mint 4GB, akkor a maradék részt (amit a fizikai RAM-ból vesztesz el) nem tudod használni.


Tegyél fel 64 bites rendszert.

2012. febr. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, de mondjuk egy játékhoz 3 GB RAm kell, akkor az futni fog a gépemen? Vagy csak 64 bitessel?
2012. febr. 9. 13:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Olyat én még nem hallottam, hogy 3GB ram alatt ne indula el egy játék. Max. ha nincs elég szabad memóriád, lassú lesz.


De am. 3GB is elég sok, ha nem futtatsz egyszerre sokmindent, elégnek kell lennie.

2012. febr. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!