Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ezt a processzort megéri...

Ezt a processzort megéri megvenni? Intel Pentium D 915-ös Dual Core 2 x 2.8 ghz processzor

Figyelt kérdés
Azt szeretném megkérdezni, hogy támogatja-e az integrált alaplap? Kell e hozzá más alaplap vagy egyéb alkatrész? köszi a válaszokat
2012. febr. 9. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Az mit jelent hogy integrált alaplap?
2012. febr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Keress rá..

hogy mit jelent... értelmes válaszokat kérek nem informatika óra van

2012. febr. 9. 16:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
én nem venném meg! LGA 775-ös lap jó csak hozzá! kihalóban van!
2012. febr. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az alaplapról beszélsz?
2012. febr. 9. 16:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Elavult... Mond meg hogy mennyid van procira és alaplapra.
2012. febr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
körülbelül amit rászánok az maximum de tényleg maximum 40ezer...
2012. febr. 9. 17:39
 7/8 A kérdező kommentje:
de inkább olyan 30ezret költenék rá...
2012. febr. 9. 17:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól függően hogy mennyiért kínálják neked.Ez a proci használtan nem ér többet kb 3-4000Ft-nál max 5.


Nekem egy Intel Pentium D 930 2x3GHz 4MB cahe FSB 800MHz procim van.


Alapvetően megvagyok elégedve vele.Kevés tápot eszik,kevés hőt is termel és a legtöbb új játék elfut rajta ha más nem LOW beállításban van amit még elbír high-on is de ultra/max beállításokkal már semmit az új játékok közül.Ez a proci már nem mai gyerek,ha jól tudom az Intel első 2 magos próbálkozása.


Ezért szerintem ha az alaplapod elbírja,egyenlőre megteszi ha nem akarsz olyan nagy címekkel high-on játszani mint a Battlefield 3.De ha nem bírja el az alaplapod szerintem nem éri meg ehhez a procihoz venni másik alaplapot.Akkor már inkább gyüjts valamivel jobbra.


Egyébként ehhez a procihoz LGA 775 foglalat kell és ezen chipsettes alaplapok valamelyike:


IntelŸ 945G Express Chipset

IntelŸ 945GC Express Chipset

IntelŸ 945GZ Express Chipset

IntelŸ 945P Express Chipset

IntelŸ 945PL Express Chipset

IntelŸ 946GZ Express Chipset

IntelŸ 946PL Express Chipset

IntelŸ 955X Express Chipset

IntelŸ 975X Express Chipset

IntelŸ G965 Express Chipset

IntelŸ P965 Express Chipset

IntelŸ Q963 Express Chipset

IntelŸ Q965 Express Chipset


Hogy milyen chipset van az alaplapodon,azt az eszközelőben is megnézheted vagy lefuttatsz egy diagnosztikai programot.Hogy milyen foglalat van az alaplapodon azt 2 módon derítheted ki.Megnézed milyen proci van rajta,minden procinak van egy azonosító száma.A szám alapján megkeresed a processzor adatait és ott látni fogod milyen foglalatos.Olyan való bele.Vagy ha tudod pontosan milyen alaplapod van,akkor a gyártó oldalán megnézheted mi van rajta és ez alapján láthatod milyen processzor mehet rá.

Ha nem tudod milyen alaplapod van,ezt szintén kiderítheted egy diagnosztikai programmal.


Valamint attól függően hogy milyen hűtőborda és hűtő van a gépedben,vagy milyet kapsz a processzorral,lehet azt sem árt ha cseréled.Ennek a procinak kb egy 2 réz hőcsöves alumínium hűtőborda megfelel.


És adok egy jó tanácsot.Ha nem értesz valamihez és segítséget kérsz,ne akarj okosnak tünni mint ahogy az első válaszolót leoltottad mondván "ez nem informatika óra".Jogos kérdés volt,mivel ilyen hogy "integrált alaplap" nincs.Szóval egyesek nem tudhatják mire gondolsz.Az alaplapon lehet integrálva a videó kártya,hang kártya..stb.De az alaplap nincs integrálva semmibe.És ez után a második válaszolónak adott reakciód is kissé fellengzősnek tünt a számomra.Ha nem tudod,nem érted mi az hogy LGA 775 lap,akkor ne úgy kérdezz már vissza mintha a másik nem értene hozzá.


Szóval ezt a "ki ha én nem" mentalitást hagyd otthon ha segítséget kérsz valamiben,így lehet hamarabb is kapsz segítséget.Lehet az utcában,osztályban,környékeden elismert PCGuru vagy és felnéznek rád,te meg le mindenkit de ha egyszer nem értesz valamihez,akkor ne akarj többet mutatni mint ami vagy.Csak egy jó tanács.


Ja és gondolom a hűtőpasztát nem kell említeni a hűtőborda és a processzor közé.

2012. febr. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!