Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért cserélem fel folyton a...

Miért cserélem fel folyton a betűket, amikor billenytűzeten írok?

Figyelt kérdés
Mint pl. most is, emg sokszor máskor...
2008. ápr. 23. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

passz...

de én is így vagyok vele.én szoktam mondani is magamban amit írok és mégis felcserélem pedig helyesen mondom.csak fordítva írom.de nem egy esetben láttam hogy más is.most örülök hogy nem vagyok ezzel egyedül...:-D

2008. ápr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

számítógépes diszgráfia :)

Amúgy ennek az az oka, hogy nem jól tanultad meg anno, vagy ha nem is tanultad "hivatalosan", akkor meg valószínűleg rosszul tanultad autodidakta módon.

Oka lehet még az is, hogy az egyik kezed lassabban mozog mint a másik, és bár az agyad küldi a jelet, hogy üssön, a következő betű a másik kézen már megelőzi. Nézd csak meg, hogy milyen betűket keversz: Pl. meg > emg az e a bal kéz, az m a jobb kéz, így valószínű, hogy a bal kezed gyorsabban reagál, mint a jobb. Általában egy kézen lévő betűket nem szoktak felcserélni.


Nekem pl. egyetlen egy szó van amit elsőre soha nem tudok leírni, amíg hibátlanul írok. De ha ez a szó előkerül, akkor tudom, hogy javítani kell :D

2008. ápr. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is, rengeteg szóban szoktam felcserélni a betűket.A legnagyobb gondban a 'most'-tal, és a 'meg'-gel vagyok :D Nem tudom, miért csinálom, pedig igyeskzem jó sorrendben írni a betűket. Azthittem egyedül vagyok ezzel. :)
2008. ápr. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Valószínűleg ez a gyorsabb-lassabb kéz van a dolgoban... :DD
2008. ápr. 24. 07:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, nem ilyen válaszokat vártál. Ne is vedd figyelembe őket. A lényeg az, amit én mondok. 1. Ha helyesen akarsz írni, mielőtt továbbítod a szöveget, nézd át legalább még egyszer, és egyszerűen javítsd ki a hibákat. Sajnos ezzel csak a helytelen írást nem a félreütést küszöbölöd ki. 2. Tanulj meg tíz ujjal vakon írni. Akkor azonnal észreveszed, és kijavíthatod a hibáidat. Ennyi! A lényeg lényege: a félreütés elkerülhetetlen, tehát többé-kevésbé mindenki félreüt, különösen, ha, siet, vagy nem eléggé koncentrál.
2008. máj. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
fú ez ismerős...én a vagy-ot szoktam rosszul irni, mert mindig vgay-t irok :DD de véletlenül..na és a MEG szót is rosszul irom...vagy a sziát is..mindig zsiát :(
2009. febr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én az a és e betűket szoktam gépelésnél felcserélni, pedig nem is egymás mellett vannak
2010. dec. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!