Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen szakra érdemes jelentke...

Milyen szakra érdemes jelentkezni, ha játékfejlesztő (azon belül is Designer) szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Multimédia-asszisztenst választottam, mert úgy láttam, hogy annak van némi köze hozzá (és az is ilyen kreatív szakma). Jól döntöttem? Vagy mást ajánlotok?

2012. jún. 3. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagy normális! A multimédia neked mióta programozás?
2012. jún. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

#1

nem is mondta hogy programozni/kódolni akar


az pl. jó amire mentél de designer is rengeteg részbõl ál

miket is szeretnél csinálni?

képeket szerkeszteni ("texturákat")

vagy 3d modelezni is?

vagy tervezni ("art work")

netán ténleg programozást is komolyaban?

2012. jún. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Utánaolvastam, és van egy jó oldal, ami leírja a Designerek fajtáit (igaz angolul, és nem túl jó az angolom, de nagyját értettem), és a Game Desginer érdekelne. (ami több designeri munkát végez egyszerre).
2012. jún. 6. 07:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Oké.

viszont Angolt jó lesz ha gözerövel tanulod, akor is ha más nyelvet is tanulsz, akor is ha csak rajzolni akarnál csak!

szerintem kezdetnek jó amit válsztotál aztán bizony programozós részek is lesznek (gondolom még eben is lesz valamenyi) több is.

magyar oldalakon is keresgélj

egyetemre mész nem ? akor egyetemek oldalán, elte, bme, és még van pár direkt informatikai

amugy pont inkáb konkrétumokra letem voln kiváncsi hogy mit is akarsz

játékokban te terveznéd meg a képi világoţ? minden részéhez érteni szeretnél?

2012. jún. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

animáció

[link]


tervezö grafikus


ha keresgélsz legalább 10-20 szakot találsz ami kapcsolatos a tiédel

ezért nehéz az egyetem a világ meg még nehezebb:p

a lényeg amit már irtan sokszor ilyen kérdésre

te ami legjoban tetszik azt mélységekben elsajátitod hogy profi legyél egy adot dologban

aztán egész életed a tanulásról gyakorlástól tapasztaltszerzésröl fog szólni

öszes hozákapcsolódó dologal is tisztában vagy mármint alapszinten tudod alkalmazni akor nem lesz gond ha pl. felvesznek egy munkára ahol csak "képeket" kel rajzolnod akor nem legyen gond (amugy kreativ érzéked van? mert azért a müvészetre általában születnek és nem nagyon lehet megtanulni) akor megoldod ezt

ha viszont máskor 3D tervezésre akor azt

ahoz hogy mindegyikhez ért nem elég egy szak viszont még ha megis tanultad az se lesz elég

mindég fejleszteni kel magad tovább egyedül iletve lehet külön "tanfolyamokon" amik viszont nem ingyenesek általában

2012. jún. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*irtan (nem irtam akart lenni hanem irtak szóval másoktól is ezt látni persze nem pontosan így:D)
2012. jún. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat megint :D Nem, nem egyetemre készülök, OKJ-s képzésre.:) (fősuli/egyetem csak utána). Igazából a történetet, a képességek (ha olyan a játék) leírását/animációját (tehát a kinézetét), területek kidolgozása/kitalálása, UI tervezése, stb. ilyenek érdekelnének :) Amúgy igen, lesz valami alap programozás is, azt meg is kérdeztem.
2012. jún. 6. 15:29
 8/8 A kérdező kommentje:

BKF-et néztem, de az fősuli :( úgy gondoltam, minél képzettebb vagyok, annál jobban el tudok helyezkedni, és ehhez hozzásegíthet az OKJ is (nem beszélve a plusz pontról, amit abból kapok). Ilyet tudnál még ajánlani, ahol van designerhez kapcsolódó szak (okj-s, lehetőleg ingyenes)? Ha tudnál írni, megköszönném :)

Amúgy kreativitás van, unalmas órákban gondolkozok játékokon (egyébként álmom egy mmorpg elkészítésében való részvétel, nagyon sok ötletem lenne hozzá :)).

2012. jún. 6. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!