Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megéri exFat fájlrendszerre...

Megéri exFat fájlrendszerre váltani NTFS helyett?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért?
2009. júl. 15. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
17%

Semmiképpen sem, a FAT az egy elavult technológia, Windows alatt merevlemezre erősen ajánlott az NTFS készítése.


Az NTFS fájlrendszer stabilabbnak mondható a FAT-nál, tömörítési lehetőséget biztosít, és engedélyezi a hozzáférési jogok kezelését. FAT fájlrendszer minderre nem képes. A FAT korán megjelent és sérülékenyebbnek mondható az NTFS-nél.


Más kérdés a CD/DVD ill. a Pendrive, ill. a floppy fájlrendszere.


Floppy esetén csak FAT fájlrendszer használható.


CD/DVD esetén teljesen más a tárolási eljárás(optikai, a merevlemez és a floppy pedig mágneses) itt CD esetén legyakrabban CDFS, DVD esetén pedig UDF fájlrendszer használatos.


Pendrive esetén FAT és FAT32 fájlrendszer is használható ntfs nem. A FAT32 abban különbözik a sima FAT-tól, hogy valamivel stabilabb, és 2 GByte-nál nagyobb egységet is hajlandó egy egységként kezelni.


Lényeg, hogy mindenképp AJÁNLOTT AZ NTFS FÁJLRENDSZER ALKALMAZÁSA.

2009. júl. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A FAT32-nek ismerem a hátrányait, meg hogy gyengébb az NTFS-nél, de én az exFAT fájlrendszerre gondoltam, ahogy írtam a kérdésben. Az exFAT a WindowsVista és a Windows7 rendszereken érhető el. Újabb verzió, mint a FAT és a FAT32
2009. júl. 16. 13:28
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

ja, exfat...


Az exFat fájlrendszer a Windows Vista SP1-ben debütált, állítólag annyi az előnye, hogy a jogokat finomabban szabályozza, és különböző időzónákban is használható. Én spec. XP-t használok, így ehhez túl sokat nem tudok mondani, de én ha Vista vagy 7 felhasználó lennék, nem telepíteném újra a rendszert, egy ilyen változtatás miatt.

MIndenesetre egy újabb technológia a FAT és Fat32-nél.

2009. júl. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
@'Első kommentelő' Okoskám... "Windows alá" nem is lehet ilyet rakni.Ha nem tudod miről van szó, akkor ne írj inkább!Csak pendrive-ra megy meg hasonlókra!
2010. ápr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A multimédia-lejátszók és tv-k tudják olvasni az exFAT-ot?
2011. ápr. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ha XP-d van,és exfat-ot akarsz töltsd le innen: [link]
2012. ápr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Merevlemezeken nem érdemes exFat fájlrendszert használni, mivel nem naplózó fájlrendszer, ezét ha írás közben rendkívüli módon megszakad a művelet akkor a fájlok örökre elvesznek. Az exfat ugyan egy modern fájlrendszer, de inkább a flash meghajtókra optimalizálták. Azokon érdemes használni, hogy elkerüljük a FAT32 limitációit, és az legmodernebb fájlrendszerekhez hasonló fájlműveleti sebességet érjünk el. Tehát memória kártya pendrive esetleg egy külön partíció az SSDn a lapozófájlnak és a temp fájloknak Windows alatt, hogy még gyorsabb legyen a fájlműveletek elvégzése.


Windows XP nem támogatja, szóval az erre formázott pendriveokat nem lehet majd használni, ha nincs felrakva rá az erre vonatkozó frissítés. Windows Phone támogatja, Android alatt nem próbáltam de valószínűleg nem mivel elég bonyolult a Licencelése.

2014. febr. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az android valóban nem támogatja!
2015. ápr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mindenképpen megéri váltani erre.
2016. jan. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!