Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tegnap vettem egy notebookot...

Tegnap vettem egy notebookot a media markt-ba! A kis táblán az alábbi szerepelt: CPU: 2.2 Ghz, VGA: 512 MB, RAM 4 GB DDR3! De nem ezt kaptam, ez akkor átb*szás, vagy mi?

Figyelt kérdés
a cpu az csak 2x 1*5ghz, a videomemoriánál a gpu-z program azt írja, hogy memory size: 0mb! (az 512 helyett) akkor szokta ezt írni, ha nincs felrakva a driver! Na de a A nagy baj az az, hogy adtak hozzá egy lemezt, de azon meg egy SP1-es win7 oprendszer van, semmi driver vagy valami, végignéztem többször is! Ha szedek le hozzá, akkor meg írja a telepítő, hogy most kilép, mivel az original kell neki! Ez most egy nagy átb*szás, vagy mi ez, mi a teendő ilyen esetbe?

2012. júl. 31. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy átQrás. Mindenesetre holnap az első utad az hozzájuk vezessen. Nálam is megesett már, hogy itthon derült ki hogy nem azt a készüléket adták amiért fizettem.

Mondjuk én egy árkategóriával magasabb mosógépet kaptam.

Szerinted visszavittem ?

2012. júl. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

de hogy lehet az, hogy 0mb a videomemoria?

AIDA64-be meg ezt mutatja:

[link]

dedikált: 11mb

dinamikus: 59mb

2012. júl. 31. 19:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg érdekes. Ne bosszankodj vidd vissza. Kötelesek kicserélni.
2012. júl. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

videónál szeretik odabiggyeszteni a "shared" kulcsszót, vagyis a rendszermemóriából nyúlja le magának.


Intel GMA-nál fordul elő ez a tünet, az AMD és Nvidiák sajáttal szoktak rendelkezni.

2012. júl. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hát igen, ez is egy intel hd graphics 2000
2012. júl. 31. 20:29
 6/8 anonim ***** válasza:

A VGA memória méretét az Aida64 nem jelenítette meg. Amit megjelenített, az csak a kihasználtság.

[link]

2012. júl. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Tegnap vettem egy notebookot a media markt-ba"

Ez volt az első hiba. Notebookot normális üzletből szokás venni, ahol olcsóbb és még szakértelmet is kapsz. Pl. Notebook.hu


"gpu-z program azt írja, hogy memory size: 0mb!"

Mert megosztott memória és a 4GB-ból tud max. 512 megát használni.


"de azon meg egy SP1-es win7 oprendszer van, semmi driver vagy valami"

Örülj neki, hogy kaptál telepítő CD-t és nem csak egy helyreállító partíciód van. Driver CD meg minek, mikor úgyis mindenki a netről tölti a friss drivert.


" Ha szedek le hozzá, akkor meg írja a telepítő, hogy most kilép, mivel az original kell neki!"

Ez meg csak annyit jelent, hogy nem jó drivert szedtél le. Ha pl. HP gép, akkor jó eséllyel csak az a driver lesz neki jó, amelyiket a HP oldaláról szedsz le.


Milyen márkájú gép és pontosan milyen paraméterekkel?

2012. júl. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

asztali pcnél is volt ilyen, h leszedtem ugyanazt a drivert, majd később megtaláltam a lemezt, és csak arról engedte..

de amúgyis ha van rajta oprendszer, akkor is a videomemoriának alapból nem nullán kéne lennie, az ottani 512 helyett, a procinak a mostani 1.5 helyett 2.2nek kéne lennie, szóval már itt megbukott az egész! és hát örülök a lemeznek qrvára, főleg h nem azt kaptam ami ki lett fizetve!

Amúgy egy SAMSUNG

CPU: Intel(R) Celeron(R)CPU B800 1.50 @ 1.50 Ghz, (kétmagos)

a ram az 4gb ddr3

win7 home edition 64bit

meg egy intel hd grahpics 2000

(a táblázaton ami a media-ba volt, az volt írva h)

a proci 2.2-es

512es a vga

a ram 4gb, az oké

..

2012. júl. 31. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!