Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hardveres vagy szoftveres...

Hardveres vagy szoftveres lehet a gond?

Figyelt kérdés
2 hete elromlott az ASUS laptopom, amely holnap után jön meg a szervízből. Gondoltam, hogy addig édesanyám gépét fogom használni, amelyet sosem használt ő, csak néha az öcsém. Mikor először akartam bekapcsolni a gépet, nem töltött be, hanem bekékhalálozott. Újratelepítettem, úgy tűnt, hogy jó is lesz. Csakhogy miután másnap újra beindítottam, a betöltés közben kiírta, hogy hiányzik egy bizonyos fájl a system mappából, ezért nem tud betölteni. 3x telepítettem ezek után újra a rendszert, mert minduntalan eljátszotta ezt. A legutóbbi telepítés után mindig csak alvó állapotba raktam, hogy működjön másnap, így nem kellett újra betöltenie. Sajnos lemerült azonban, és mikor megpróbáltam bekapcsolni, pittyegett a gép, és a boot oldalra irányított, ahol kiírta, hogy valami hiba van ezért nem tud betölteni. Szerintem hardveres gond lehet. Amúgy ezek után szerintetek valahogy újra lehet éleszteni az OP rendszert annyira, hogy lementsünk pár dolgot, ami csak ideiglenesen került rá, de fontos lenne? Köszi!
2012. aug. 11. 21:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Most nem tudnám megindokolni, de olyan érzésem van, hogy ram hiba. Az ilyen felmegy a cucc, de aztán csak nem működik, ráadásul kideríthetetlen, ez nálam mindig felveti ennek lehetőségét.

Töltsd le a memtest86+-nak ezt a "Download - Pre-Compiled Bootable ISO (.zip)" verzióját innen:

[link]

Csomagold ki, írd ki az isot dvdre, bootolj be vele, és nézd meg, hogy a ram hibázik-e!

Ha nem, akkor ezt kizártad, ha igen, akkor meg -gépfüggően megfelelő áron- ki tudod cseréltetni, és probléma megoldva.

2012. aug. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!