Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Elromlott a laptopom! Miért...

Elromlott a laptopom! Miért nem kapcsol be?

Figyelt kérdés
Toshiba Satellite L40-170 típusú laptop, pár éves lehet, használtan vettem. Eredetileg Windows XP operácíós rendszer volt rajta. Egyszer használat(internetezés) közben leállt. (Fel volt töltve!) Aztán nem kapcsolt be, hiába próbáltam újraindítani. Elvittem egy szerelőhöz, aki rárakta a Windows 7-et. Utána már 1-2 hétig működött, de nagyon lassú volt. Aztán már csak úgy tudtam használni, hogy többször(6-7-szer) kellett bekapcsolni, mert mielőtt még felállt volna a rendszer, kikapcsolt. Ez így ment 2-3 hónapig. Aztán már be sem tudtam kapcsolni, mert kérte a Windows 7 telepítő lemezét, ami nekem nincs. Elvittem egy ismerősömhöz, aki visszarakta rá a Windows XP-t, de nála is folyton kikapcsolt. Azt mondta, ez a hűtőventillátor miatt van, mert felmelegszik a processzor, és hogy ne égjen el, kikapcsolja önmagát a gép. De lehetséges, hogy az alaplap hibás, és nem ad elég áramot a hűtőventillátornak. Aztán azt mondta, hogy már a ventillátorral csinált valamit, rendesen működik, viszont a net nem megy. Wi-fi-je nincs, azzal nem tudta próbálni, de a vezetéket nem érzékeli. Másnap megint összeesett a Windows, és kellene a laptop CD-je.Aztán rájött, hogy nem a Window-szal van a baj, hanem a videokártya driverét nem telepíti fel(ezért kéne a CD) viszont az nincs meg. Az ismerősöm kereste a neten, de a L40-170 típushoz nem talált drivert. Kérlek, segítsetek, fontos lenne!!!

2012. aug. 15. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Táp vagy alaplap hibás.

[link]

2012. aug. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem szabad barkácsolni, annál rosszabb lesz a helyzet. És nem az operációs rendszerrel van gond, hanem hardveres hiba ez.

Ki kellene cserélni a tápot és az alaplapot, aztán jöhet a driver utáni kutatás.

2012. aug. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ha ilyen emberekhez viszed, nem csoda, hogy nem tudod megcsináltatni. Ki volt az az okos aki egy ilyen gépre Win7-t telepített?! Remélem nem fizettél neki. Csak XP fog menni rajta, azért volt lassú, mert a gép nem bírja a Win7-t, ősrégi Celeronos gép, 512 Mb gyári memóriával. Az ismerősöd meg elég béna lehet, mert én 2 perc alatt megtaláltam Google segítségével a drivereket: [link]

A leállás lehet akksi hiba is, ha nem megfelelően volt használva akár másfél-2 év után is megadhatja magát, egy ilyen örgebb gépnél szerintem már időszerű lenne a cseréje. Persze a melegedés sem elképzelhetetlen, nézzeztek hőmérsékletet, ha ez a gond, szervíz - vagy pedig házilag kitakarítjátok és újrapasztázzátok, ha valemlyik ventillátor csapágyas lett csere.

2012. aug. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én gyakorlatilag kukába dobástól mentettem meg egy 8-10 éves IBM Thinkpadot, akkuja rossz, egy BIOS elem cserével és Ubuntu telepítésével kiváló kis notebook lett belőle. Ha már használtat szerzel be, akkor ezeket az IBM Thinkpadokat érdemes megvenni, akárhány évesek is. Vagy megbízható cégtől HP, DELL, garanciával. A te gépednek már minden baja van, eladod alkatrésznek és beszerzel egy másikat, én ezt tenném.
2012. aug. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!