Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Dvd felvevőn hogy tudom a...

Dvd felvevőn hogy tudom a digitális tv csatornákat beállítani, hogy tudjak felvenni a dvd-vel tévéről?

Figyelt kérdés
2012. aug. 26. 18:01
 1/5 A kérdező kommentje:
eddig analóg kábelünk volt, de most köttettem be digitálisat, és azóta nem tudok a dvd-vel felvenni, mert nincsenek rajta a csatornák, hiába próbáltam a dvd-n keresni a csatornákat az automata keresővel, nem talál egyet sem. Lehet,hogy valami nem jól van bedugva? A szerelő, aki bekötötte a tv-t, nem tudta, hogy ennek is kéne működni? Légyszi segítsetek!
2012. aug. 26. 18:05
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen dvd felvevőd van? Csak mert az egyáltalán nem biztos, hogy digitális tuner is van benne, meg ismeri a dvb-c normát.
2012. aug. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
philips dvdr3480
2012. aug. 26. 19:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek jó híreim! Megnéztem a philipsnél, és mivel nem írja az ellenkezőjét, így biztosra veszem, hogy csak analóg tunerje van, ami azt jelenti, hogy a digitális adást nem tudod rajta behangolni, így ha nincsenek analóg csatornák, akkor nem tudsz vele tv adást felvenni.

Esetleg annyit tudsz tenni (sorrendben):

1.) Hogyha van set-top box-od, mediabox-od stb., és az elé berakni a sorba, akkor talán ott lehet még fogni analógot, de az nem biztos. Általában a digitális mellé, szoktak analóg csatornákat is adni (digi, upc legalábbis igen).

2.) Ha van a media-, set-top box-on scart, akkor azzal dugod össze a dvdr-t. Ha csak egy van rajta, és az van a tvre dugva, akkor meg ~1000Ft-ért veszel egy scart elosztót, és akkor mehet róla tv is, meg a dvdr is.

3.) Ha scart van a tvden dvdr-en, akkor azzal összedugod őket, és sokszor van olyan, hogy a tvadást kiküldi rajta a tv, így a dvdr-t átállítod bemenetre, és a tv által fogott műsort tudod rögzíteni.

2012. aug. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítséget, próbálkozom
2012. aug. 26. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!