Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » DISK READ ERROR OCCURRED! MIT...

DISK READ ERROR OCCURRED! MIT JELENT? ÉS MI A MEGOLDÁS!?

Figyelt kérdés
Tegnap este, még tökéletesen működött a laptop, aztán egy kis időre rá lefagyott, és kénytelenek voltunk a főbekapcsoló gombnál kinyomni. Reggelre ezt irta ki: Disk read error occurred. A gépen nagyon sok dokumentum van, amit nem hagyhatok elveszni, úgyhogy mindenképp megoldást kell találni a problémára. Válaszokat előre is köszönöm!!

2012. szept. 9. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudja olvasni a merevlemezt.

Bios reset, illetve biosban állítsd vissza a beállításokat a load optimized, vagy load default bios parancsokkal.


Ha ez után sem indul el, akkor bootolj a windows telepítőlemezről, indítsd el mint ha telepíteni akarnád, de telepítés helyett a javítást válaszd. Ilyenkor újratelepíti (frissíti) a windows-t anélkül hogy az anyagaidat törölné.

2012. szept. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem fogja frissíteni, hiszen nem tudja olvasni a merevlemezt. Érzed az ellentmondást???

Ez egy igen kellemetlen hibaüzi. Nem olvasható a HDD. Az adatok rajta vannak sértetlenül, de a rendszer valamiért sérült. Sok lehetőség van, vagy hamar megoldódik vagy sose.

Lehetőségek:


1. CHKDSK futtatása parancssorból

2. FIXBOOT futtatása...

3. FIXMBR futtatása...

4. A HDD vagy laptopgyártó honlapjáról diagnosztikai segédprogram letöltése és futtatása...

5. Adatkábel cseréje...

6. BIOS reset...


De ezek is csak lehetőségek. Drukkolok...

2012. szept. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem hallasz véletlenül kattogó hangot a gépházból? Ha igen, akkor jó eséllyel az adataidra ihatsz hideg vizet...
2012. szept. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A laptop nem ad ki kattogó zajokat, viszont a lemezbeolvasó nem működik, valamiért nem érintkezik, úgyhogy a telepítés nem megoldható.

2012. szept. 10. 14:32
 5/9 anonim válasza:
uez a cipő, ami nekem segített, a telepítőről javítás, miután a BIOSban hol látta a vinyót, hol le, nekem pc-m van, burkolat le, és ha fagy kicsit játszottam a sata kábellel, de a vinyó is fura hangokat ad néha, mintha a régi magnó gyűrné be a szallagot, kifagy a gép időnként, de az adatokat ki tudtam írni, most megy amíg megy :)
2013. jún. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Fehersrac! Hogy indítasz parancssort, ha nem indul el a gép pontosan a hiba miatt?
2014. jan. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Telepítőlemez, parancssor??? Mond valamit?
2014. jan. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ma nekem id előjott a probléma én csak felcseréltem a sata végeit és megoldotta szerencsére
2014. nov. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 arass válasza:
A sata kábel felcserélés nekem is sikerrel járt. Koszonom szepen :)
2016. aug. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!