Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az "mkv" formátumot hogyan...

Az "mkv" formátumot hogyan tudja lejátszani a dvd-lejátszó?

Figyelt kérdés
Mostanában minden ebben a szemét "mkv" formátumban terjed az Interneten és a dvd-lejátszóm nem ismeri fel pedig eléggé új sok mindent tud hdmi-s stb. És ha esetleg lenne rá valami mód hogy letudja játszani és ezt ti megosztanátok velem azt megköszönném.

2012. szept. 28. 11:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
26%

Miért szeretnél szemetet nézni?

Ha a DVD lejátszó nem ismeri a Blue-ray technológiát, akkor nem fog mkv-t lejátszani. Konvertáld át rosszabb minőségű DivX-es AVI-ra, vagy konvertáld és írd ki DVD-re!

2012. szept. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Természetesen a konvertáláson kívül mert azt már próbáltam és egy 20 perces videó részt kisit több mint 40 perc alatt csinál meg avi.ba. Ha csak nem tudtok valami gyorsabb konvertálót.
2012. szept. 28. 11:16
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
A dvd lejátszó sehogy nem fogja lejátszani, vegyél egy médialejátszót vagy tölts le avi formátumú filmeket.
2012. szept. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Komplikato ***** válasza:
39%

Ha nem ismeri sem az MKV formátumot (ami ugye lehet Mp4, DivX, Xvid, de akár VMW9 is), meg a H264 dekódolását (amiben a legtöbb mostani MKV van), akkor sehogyan sem.

Egyébként ez miért lenne az MKV hibája? Ha AVI-ban, vagy OGM-ben, vagy QuikTime-ban lenne H264 kódolású videó, azokat sem vinné el. Pont.

Sajnos alig van 1-2 olyan DVD lejátszó ami tud MKV/H264 videókat, de ezek árban 1-2.000-rel olcsóbbak csak, mint ugyan ilyen képesség BluRay lejátszó, ezért nem éri meg.

Arról nem beszélve, hogy bármi trükköset tesznek a H264 beállításokba a készítők (pl. 10 bites kódolás) egyből nem viszi. Igaz ez már a DivX/Xvid-nél is így volt.

2012. szept. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Komplikato ***** válasza:
40%

"tölts le avi formátumú filmeket."

És ha az is olyan videó kódolást tartalmaz amit nem támogat a lejátszója, kenheti a hajára.

2012. szept. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Szóval akkor az egyetlen megoldás ha veszek egy BluRay lejátszót ?
2012. szept. 28. 11:23
 7/17 A kérdező kommentje:
És esetleg olyan konvertáló programot tudnátok nekem mondani ami viszonylag gyorsan olyan minőségbe(pl.avi) konvertálja a videót "mkv"ról ami nekem megfelel ?
2012. szept. 28. 11:29
 8/17 Komplikato ***** válasza:
46%
Arról regéltem, hogy nem megoldás. Pont akkora eséllyel játsza majd le, mint fent említett MKV képes DVD player. Ha nem tetszik neki a kódolás, akkor nem játssza A kijövő MKV anyagok kb. 80%-a nem megy rajta. Media Playert nem próbáltam még, azzal lehet működne a dolog, olyan 18-25.000 között vannak. Vagy egy kis költségvetésű HTPC, az biztosan viszi mindet.
2012. szept. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Komplikato ***** válasza:
46%

Még egyszer, az AVI vagy az MKV egy egy konténer formátum SEMMI köze ahhoz milyen kódolású a videó. Magyarán több olyan kódolású AVI-t lehet csinálni amit megint nem játszik le a gép, mint fordítva.

Tehát NEM elég AVI-ba konvertálni, pont olyan kódek kell hozzá, amit a lejátszód meg is eszik.

2012. szept. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%
Asus o!play 20 000 forintért teljesen jó, mindenevő, vagy egy apu-s gép 60 000 forintért.
2012. szept. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!