Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne az SD kártyámat...

Hogyan lehetne az SD kártyámat újra működőképessé tenni?

Figyelt kérdés

Tegnap leformáztam az SD kártyámat, azóta sem a telefon sem a kártyaolvasó nem tudja olvasni. Mind a kettő érzékeli, hogy ott van (a telefon látja, hogy behelyeztem, de csatlakoztatni nem tudja, a kártyaolvasó pedig kiírja, hogy létezik egy E meghajtó, de megnyitni és formázni nem tudja...), de semmit sem lehet kezdeni vele.

Nem tudom meg lehet-e javítani, de semmiképpen sem szeretnék újat venni! :(

Remélem van valami trükk, amivel újra életet lehet lehelni belé!

A válaszokat előre is köszönöm!



2012. szept. 29. 10:03
 1/5 Karesz6969 ***** válasza:

Pontosan hogy formáztad le írd le.

Ha nem lehet vele semmit sem kezdeni - ahogy írod - akkor bajos lesz újraformázni, mert sztem ott lehet a bibi.

Milyen fájlrendszert állítottál be a formázáskor?

2012. szept. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 sanyika007 ***** válasza:

A memoria kártyák legtöbbje a telefonban való használata során mesérül. Azért a telefon, mert ki-be kapcsolgatjuk. a zenéket képeket stb állandóan használjuk. Itt a memória kártya boot szektora megsérül. Lássuk egy 4Gb Sd kártyát.

Gondolom sokan észre vették, hogy a sd kártya meghülyül vagy még rosszabb kevesebb lesz tár hely! pl: 4GB--> 700 Mb ra csökken. Vagy olvashatatlan lesz a memoria kártya... Javítása a következő! Müködöképes kártya olvasó vagy stick a "telefon nem jó." A második lépés MBR (mater boot record vissza állitása például [link] Letöltjük az alkamazást és telepítés után neki fekszünk a javításnak. 1 lépés Javitás, ha lehetséges. Ha nem menne, akkor ujjat kell generálni, tehát a régit eltöröljük. Természetesen a fat rendszert választjuk ki. Tehát újból van 4Gb Mikor ez meg van, akkor a zenéket, képeket, stb vissza tudjuk állítani egy erre alkamas szoftverrel.

2012. okt. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Karesz6969 ***** válasza:
Köszi az ötletet Sanyika, nekem hasznos volt:-)
2012. okt. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
lehetne erre a programra egy közvetlen link?? :)
2013. dec. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mea0322 válasza:

Nem rég letöröltem az sd kártyáról mindent szinte és azóta eggyáltalán nem látja a számítógép se a telefon.

Ötletek vannak?

2013. dec. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!