Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem müködik az otthoni...

Miért nem müködik az otthoni hálozat két gép között?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék egy problémához segitséget kérni.Két gépem van mindkettön WinXp op.rendszer.Az elsö gépben két hálokártya van ,az alaplapira megy az internet a másikrol megy a második gép.A beállitások a következök az elsö hálokártya /internet/ minden automatikus kérésen van/ip,DNs stb./ A másik hálokártya IP:192.168.0.1

255.255.255.0

átjáro: 192.168.0.2

A második gép IP:192.168.0.2

255.255.255.0

átjáró:192.168.0.1

DNS:192.168.0.1

Egy rövid ideig ez igy ment is volt a második gépen is net de egyszercsak nem müködött többé.Megnéztem a beállitásokat és azt vettem észre hogy az első gép második hálokártyájához beirt átjáro /192.168.0.2/ kitörlödött. Azt hittem ez a baj és visszairtam de ekkor már az első gépen sem volt net.Most ugy áll a helyzet hogy ha kitörlöm az átjárot akkor van az első gépen net ha beirom akkor nincs, a másodikon már sosincs.Már sokmindent kiprobáltam amit csak olvastam /tüzfalak kikapcsolása stb./de semmi sem segit.Akinek van ötlete kérem segitsen! Köszi


2008. máj. 25. 07:26
 1/3 anonim ***** válasza:

egyrészt az átjáró beállítások rosszak.

az a gép amin a net van, az az átjáró.


másrészről erre a feladatra fel van készítve az xp.


Hálózati helyeken jobb gomb, tulajdonságok.

ablak bal oldalán otthoni vagy kisebb munkahelyi hálózat beállítása. innen kezdve értelemszerűen állítgatni a kérdésekre a válaszokat.

Mindkét gépen el kell intézni. Értelemszerűen. Az sem árt, ha az elején kiveszed a hálókártya beállításokat.

2008. máj. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm s segitséget, természetesen probálkoztam a varázslóval is igy ahogy leirtad de ugy sem lett jó.Csak azt nem értem hogy azt irod hogy rossz a beállitás akkor hogy lehet hogy az elején müködött.
2008. máj. 25. 14:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Az XP-n az internet megosztás mindig problémás, agyszer működik, egyszer nem.

Vegyél egy routert inkább, azzal egyszerű megosztani a netkapcsolatot, és csak 10 ezer Ft. körül van.

Viszont olyan router vegyél, amin be lehet konfigurálni a port forwardingot (nevezik NAT-nak és virtual server-nek is ezt a szolgáltatást). Mert csak úgylehet torrentezni, meg DC-zni router-en keresztül. (De asszem az összes jelenlegi routeren van NAT)

2008. máj. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!