Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudok feltelepíteni 2...

Hogyan tudok feltelepíteni 2 operációs rendszert 1 partícióra?

Figyelt kérdés

Most a gépemen egy Windows 8 Enterprise x64 bit van fent és fel szeretném rakni mellé a Windows 7 Ultimate x64-et.

Ez lehetséges-e, ha igen akkor hogyan.

És ha igen akkor a Bios-ba kell beállítani melyiket indítsa el vagy ahogy elindul a gép ott kiválaszthatom? (nem igazán értek ehhez)



#partíció #2 oprendszer
2012. dec. 21. 16:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Két partíció kell hozzá, vagy egy másik merevlemez. A boot manager-t a telepítő elkészíti.
2012. dec. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

És mindezt úgy szeretném, hogy minden adat úgy maradjon.

Az asztal, dokumentumok, feltelepített progik/játékok stb.

2012. dec. 21. 16:26
 3/23 A kérdező kommentje:

1 partícióra nem lehet 2-t felrakni?

Csak mert 1 valahol olvastam, hogy akár 1-re is fel lehet.

2012. dec. 21. 16:26
 4/23 A kérdező kommentje:
És ha egy másik partícióra rakom fel attól még ugyan úgy marad az asztal meg ezek?
2012. dec. 21. 16:27
 5/23 anonim ***** válasza:
A probléma ott van az azonos partícióra telepített különböző windowsokkal, hogy az azonos nevű rendszerkönyvtárakat (pl. Program Files) is a rendszerpartícióra pakolja mindkettő. Így ha az egyik alá feltelepítesz egy programot, majd ugyanazt a másik alá is, akkor az felülírja az előzőt a saját fájljaival, így jó eséllyel használhatatlanná válik az elsőként telepített program. Ilyenek pl. egyes CD-író programok, (pl. Nero), az Office, egyes játékok, szerkesztő, konvertáló programok, satöbbi. Hosszú távon megzizzenhet bele maga az operációs rendszer is, esetleg fel sem engedi telepíteni ezeket a programokat. Mindenképpen csak a baj lesz vele, ezért nem ajánlatos.
2012. dec. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 belapus ***** válasza:

Amelyik operációs rendszert indítod, annak a beállításait használhatod.

Fontos: minimum 2 partíció, de a legjobb 2 HDD.

2012. dec. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Tehát most a C:\-n van a Win8 és ha én felrakom a D:\-re a win7-et és azt indítom el akkor minden üres lesz? (asztal dokumentumok stb.)

És még1 kérdésem lenne.

Lehet olyat is hogy 3 op rendszer? :D

Mert a vinyóm kétfelé van osztva és van még egy 1TB-s HDD.

Úgy gondoltam akkor, hogy : C:\ Win8

D:\ Win7

F:\ (SAMSUNG HDD) XP

így lehetséges hogy 3-at rakok fel? :)

2012. dec. 21. 18:06
 8/23 belapus ***** válasza:

Lehet 3-at is, de az igazán jó sorrend az, hogy alegrégibb elsőnek, utána a többi a megjelenésük sorrendjében.

XP -> Vista -> W7 -> W8.

Az új op. rendszer az alapbeállítású tálcával és asztali ikonokkal indul, amit személyre szabhatsz.

2012. dec. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de lenne egy újabb kérdésem.

Ugye a gépemen a win8 van most, és fel akartam telepíteni a win7-et a HDD-mre, mire a partícióválasztásnál hibát ír ki, hogy nem lehet rá telepíteni.


Pontosabban ezt: A windows nem telepíthető erre a lemezre. A telepítő nem támogatja az USB vagy az IEEE 1394-es port használatával csatlakoztatott lemezek konfigurálását, és azokra való telepítését.

A windows nem telepíthető erre a lemezre. Előfordulhat, hogy a hardver nem támogatja a rendszerindítást erről a lemezről. Győződjön meg arról, hogy a lemezvezérlő engedélyezve van a BIOS menüjében.


Megkérdeztem valakit aki azt mondta, hogy ez sajnos a win8 hibája, mert még elég friss és nincs kiforrva.

És akkor lehetne azt csinálni, hogy egy másik gépről-amin XP fut-arról telepítem fel a HDD-re?

Vagy arról a gépről kell telepíteni ahol használni fogom?

2012. dec. 22. 11:55
 10/23 anonim ***** válasza:
Az operációs rendszer elsődleges feladata, hogy kapcsolatot teremtsen a vas és az user között. Ehhez az operációs rendszernek ismernie kell azt a vasat, amelyik a kapcsolat résztvevője lesz. Ha másik gépre telepíted, és utána átrakod a használandó gépbe, akkor végeredményben becsapod az oprendszert, ezt pedig nem igazán szokták az oprendszerek tolerálni. Ez annyit jelent, hogy jó eséllyel működésképtelen lesz, de ha mégsem, akkor is valószínűleg lassú, nehézkes és hibákkal teli lesz a működése.
2012. dec. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!