Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért kevés a lemezterület a...

Osváth Dávid kérdése:

Miért kevés a lemezterület a c meghajtón?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy kevés a hely a c meghajtón pár száz mega. Körül nézek a C meghajtón hogy mi van rajta, és van egy mappa ami 6G de ha megnyitom nincs rajta még 1G-nyi adat sem. tehát nem látom, hogy mi foglal rajta még 5G-t

Mi lehet ennek az oka, és megoldása?

Nem az én gépemről van szó de egyszer már jártam így akkor csak az újratelepítés segített.

Gondoltam meg próbálom, hátha tudtok segíteni.

üdv:D


2013. jan. 3. 17:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A windirstat megmutatja, mi foglal nagy helyet érthetően, grafikusan is. Próbáljátok ki.


[link]

2013. jan. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 csacsi2 ***** válasza:

Nem lehet azért nem látod mert rejtett?

sajátgép / eszközök/ nézet /rejtett fájlok megjelenítése

2013. jan. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Így van. Valószínűleg rejtett mappák azok...

A lemezterület meg azért kevés, mert annak idején partícionáláskor eleve kicsire lett méretezve...

2013. jan. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A partíció 14G szerintem win xp-hez elég.

A rejtett dolgot majd meg nézem, egyébként ha rejtett akkor miért az. Megnézem ezt a progit is amit ajánlottatok. Csak még nem volt időm összedugni, mert elhoztam magammal a gépet.

Köszönöm szépen a gyors válaszokat.

2013. jan. 3. 19:18
 5/11 anonim ***** válasza:
Tévedsz, 14GB nagyon nem elég még az XP-nek sem. 7-8 GB install után, + swap és máris alig van helyed. A rejtett file pedig azért van, hogy NE tudd törölni, valószínűleg rendszerfile.
2013. jan. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó jól írja. Az édes kevés. De nem ez dönti el, hogy mi a kicsi, mert 30 GB is lehet kevés ha elfogy...
2013. jan. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Értem!

Akkor asszem újratelepítem és hagyok nagyobb helyet a c-nek.


Vagy ha van valakinek más ötlete azt szívesen venném h ne keljen telepítgetnem.


Köszi mindenkinek.

2013. jan. 3. 19:39
 8/11 csacsi2 ***** válasza:

Van de hosszú lesz. Nekem a rendszerem (xp) egy 6Gb -os vinyón van. Egyes mappák áthelyezve illetve amilyen program engedi azt is másik helyre telepítettem ahol viszont a programkönyvtár eléri a 45 gb-ot is akár.


Röviden:

1) Dokumentumok mappa áthelyezése

Jobb klikk tulajdonságok áthelyezés


2)Lapozófájl nem kell (a c:-n)

sajátgép jobb klick tulajdonságok specilális fül ... virtuális memória/beállítások speciális/módosítás: ne legyen lapozófájl!(ne felejts utána beállítást megnyomni!)Pc újraindítás


3)Tisztítók:

CCleanert ajánlom a ccenchancerrel kibővítv az alkalmazások listáját, még nem okozott gondot és ingyenes!


4)Lemezkarbantartó

startmenü/programok kellékek/rendszereszközök.válaszd ki a meghajtót, egyéb beállítások, töröld a visszaállítási pontokat!

Én nem használom az xp visszaállítását nem igazán működik. Helyette az Acronis True Image -re bízom, bármit megold.)


5)Tmp és temp ideiglenes mappák helyének megváltoztatása

sajátgép jobb klick tulajdonságok környezeti változók.Itt add meg a tmp és temp mappa elérési útvonalát! (úgy mint a dokumentomoknál rakd át oda ahol van szabad hely, ennél készíts neki könyvtárat)


6) win könyvtár karcsúsítása


(itt írnak a felesleges és törölhető könyvtárakról ha gondolod nézd át:

[link] )


Töröld az összes $ jelü mappát kivéve a $hf_mig$-t!


7)Én még az c:/windows/installer mappa tartalmát "töröltem" de átmásoltam máshova, mert néhány program hiányolja ha le akarod szedni!Az Installer mappa pathChaceSize értékeével nem fog dagadni, bár némyel program levakarásakor gondot okozhat.Minden esetre jó ha a telepítéseidet egy programmal nyomonköveted és nem lesz gond a levakarással és nem hagyják magukat ott a programok így végtelenségig csökkentve a lemezterületet! Ilyen pl.: a Total Uninstall, vagy az uninstall Tool 3.3.2 től.

Futtatásba: regedit

Sajátgép\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Installer MaxPatchCacheSize értékét állítsd át 0-ára


8)Programok telepítésénél válaszd a csak a jelenlegi felhasználót és telepíts máshova!

A firefox -nál helyezd át a profilkönyvtárat. Ehez meg kell szerkeszd a c:\Documents and Settings\felhasználóneved\Application Data\Mozilla\Firefox\profiles.ini fájlt az elérési utat megadva PL.:

Path=I:\Program Files\Mozilla Firefox Profile

Ahol a "Mozilla Firefox Profile" a profilmappa.



9. Nem uninstallálható programok mint pl az MSN (úgy is megszűnik)

keresd meg a meg a /windows/inf/sysoc.inf nevű fájlt.vegyük ki a "hide" szavakat/utasításokat a sorok mellől. Máris megjelentek a rejtett alkalmazások a "programok eltávolítása" menüben.


10,Windows előtöltés (prefetcher) kikapcsolása

Ez jó mert gyorsabban tölt be, de későbbiekben lassítja a betöltődést.(én nem tapasztaltam látványos gyorsulást tőle inkább a startup faster-t használom)!

Töröld a C:/windows/Prefetch mappa tartalmát majd

Futtatásba: regedit

alapértelmezett 5-ös van a ReBornban, ami nincs értelmezve, ez okozhat hibát. 2-es szám csak boot alatt engedélyezi a prefetch eljárást, 1-es csak progik számára 0 meg teljessen kikapcsolja.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters]

"EnablePrefetcher"=dword:00000000 azaz decimálisansan 0


11.) A hibernálást kapcsold ki és töröld a Hiberfil.sys -fájlt (ha nem törlődne)

(energiagazdálkodási lehetőségek)

Amennyiben képes az alaplapod memóriába írni akkor engedélyezd a bios-ban a suspend to RAM -ot, így nem kell a hibernációs fájl!

Belépés a bios-ba:

[link]


12.)Ha csak lehetséges használj portable programokat amik nem szemetelik a gépet.


Most ennyi jutott eszembe.


A biztonság kedvéért:

Ajánlom a Registry kezeléséhez a Regalyzer nevü programot, feljegyzi az összes változtatást és vissza tudod állítani az előző értéket.

A merevlemez biztonsági mentésére az Acronis True Image-et. Fut pendrive-ről, cd-ről is akár . A teljes lemezképet lementi így a fájlrendszer sérülése esetén is visszaállítható.


Ha nem akarsz variálni akkor növeld meg a merevlemezen a partíciót! Acronis True... és az Acronis disk Director suite együtt kiírható egy lemez v pendrive-re és onnan bootolva oprendszer nélkül is dolgozik.

A disk director képes úgy átalakítani a partíciót, hogy arról nem vész el adat, bootolva akár a rendszerpartíciót is megnöveli.

2013. jan. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én elintézem két sorban. Növeld a "C"-t a "D" rovására. Pl ezzel: [link]
2013. jan. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 csacsi2 ***** válasza:
Én is küldtem egy progit pm-ben, hasonlóképp a lemezterület bővítésére és biztonsági mentésre ami szintén nem árt (ISO) Acronis True Image Home és az Acronis disk Director suite. Én ezekben bízom, bár mindenkinek meg van a saját jól bevállt programja. Mindenesetre most már a döntés , hogy miként az odaát van!Csak sok sikert kívánahtok!!!
2013. jan. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!