Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen szoftvert ajánlanátok...

Milyen szoftvert ajánlanátok anime szerkesztéséhez?

Figyelt kérdés

Összegyült egy kisebb csapatunk, szeretünk rajzolni, animációkat készíteni és én ambient zenét is szerzek.

Felvételhez stúdiónk megvan, van jópár erősnek mondható masinánk és bele akarunk fogni rajzfilmszerű animációk gyártásába (én eddig csak 3D animációkat készítettem 3Ds Maxal).

Szeretjük az animéket és elhatároztuk hogy belefogunk a szerkesztésükbe is.

Egy szoftvert keresünk, amivel profi animációkat készíthetünk (szeretnénk olyan színvonalon lenni, mint pl. a Death Note, Chihiro Szellemországban, Aang illetve Korra legendája, Akira, stb...). Persze szempont, hogy egyszerűen is lehessen használni a szoftvert, ha lehet angol nyelvű legyen. Miket ajánlanátok?

Tudjuk, kemény munka ilyeneket összedobni, azonban az elszántság megvan bennünk. :)



2013. jan. 16. 23:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
micsoda véletlen én is animét szeretnék szerkeszteni, csak nincs csapat, amúgy én a következő módszert alkalmazom: lemodellezek egy referenciamodelt, ezt mozgatom, majd később lerederelem, a filmet berakom photoshopba, beállítom hogy mondjuk minden 5. képkockát rakjon csak be, aztán szépen képkockánként, korberajzolod a figurát, kiszínezed és árnyékolod
2013. jan. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hmm.. Jó ötlet :) Mi 14-en vagyunk, bár ebből hatan csak a szinkronnal tudnak szolgálni. Én gondolkoztam azon, hogy lehetne Mayával vagy Blenderrel, de azokban iszonyatos munka lenne élvezhető 3D-s animációkat alkotni, nembeszélve arról, hogy 3D anime csak elvetve létezik.
2013. jan. 16. 23:54
 3/9 anonim ***** válasza:

hát figyelj a photoshoppos módszer amit mondtam jó, és tényleg lehet veleh olyat csinálni mintha igazi anime lenne, itt a példa: [link]

amúgy küld el privátba az msn vagy a skype címedet, hátha segíthetek

2013. jan. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tabaki ***** válasza:

Anime Studio, Toon Boom Studio.

Ingyenpogram: Synfig Studio.

2013. jan. 17. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem hinném hogy ilyen minőségű animációkat , egyedül otthon szakértelem nélkül megtudnál csinálni , akármien program segitségével sem hinném .

Egy animén se egy ember dolgozik .. a mangaka aki megrajzolja , majd egy egész stúdió akik megcsinálják a manga adaptációját.

Ha van elszántságotok , akkorsem hinném hogy ezt megtudjátok csinálni , inkább próbáljatok meg profi amv-ket csinálni , az még lehetségesnek tartom.

2013. jan. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tabaki ***** válasza:

"vagy Blenderrel, de azokban iszonyatos munka lenne élvezhető 3D-s animációkat alkotni, nembeszélve arról, hogy 3D anime csak elvetve létezik."


Azért a Blendert mégse hagyd ki a számításból: Egyrészt tud rajzfilmszerű renderelést is, másrészt átlátszó lapokon tudtok benne rajzolt képi elemeket mozgatni, harmadrészt nem muszáj a figurákat is vele rajzoltatni, de hátteret miért ne? -- az emlegetett animékban is láthatólag besegítenek néhol valami 3D-programmal. Negyedrészt alaposan meg van támogatva mozdulatszerkesztéssel (magyarán néhány fázis alapján megtervezed, kipróbálod a mozdulatot, és ha a géppel nem tudtad tökéletesre rajzoltatni a figurát, még mindig retusálhatod az elmentett képkockákon). Előre felvett Motion Capture mozgássorokat is bele tudtok vinni, ha a szátok íze szerint való -- a munka gyorsítására mindenesetre alkalmas lehet. Ötödrészt pedig segíthet az utólagos effektezésben, vágásban, hangosításban.

2013. jan. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Lehet hogy nem vagyunk szakértők, de megpróbálnánk!

2013. jan. 19. 19:52
 8/9 anonim válasza:
100%

Üdv, nemtudom olvasod-e ezt az üzenetet de szeretnék ingyenes szolgáltatásokat nyújtani. jómagam grafikus vagyok, amiket nyújtani tudok:


Zene alap készítés

Figurák, hátterek megtervezése

2013. jan. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tabaki ***** válasza:

Bevezető:

[link]

2013. jan. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!