Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha csak ki szeretném tisztítta...

Ha csak ki szeretném tisztíttatni a laptopomat (a hűtőegységet), akkor mennyi ideig kell bent hagyni szervizben? Megcsinálják pár órán belül?

Figyelt kérdés
HP laptopom van, és találtam egy kifejezetten HP-szervizt Budapesten, ahol azt írják, az ilyen jellegű problémát ott helyben csinálják meg, de azt nem, hogy mennyi idő alatt. Érdemes akkor oda elvinnem, vagy tudtok esetleg egy biztos helyet, ahol szinte azonnal kifújatják a laptopot? Ja, és a város mindenképp Budapest.

2013. jan. 27. 16:05
 1/8 A kérdező kommentje:

*problémát ott helyben oldják meg.


Azt elfelejtettem írni, hogy mondjuk délelőtt már nyitásra be tudnám adni, és délután kb. 4-ig tudnám bent hagyni.

2013. jan. 27. 16:12
 2/8 anonim ***** válasza:

esetleg, sűrgősségi felárral...

ami azt jelenti a gyakorlatban, ha pl. 8000 Ft/óra a szervíz rezsiórabére, sürgősségi felárral, min. a 1,5x-e, de lehet a duplája is.

egy tisztításnak az árlistájukban rögzítve van, hogy mennyi a rá kiszabható egységnyi idő! erre kérdezz rá!

2013. jan. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Ha van othon egy jó erős kompresszorod akkor nem kell szervizbe vinni. amúgy szerintem pár perc nem hiszem hogy darabokraszednék a gépet mert teljesen fölösleges
2013. jan. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem jobban jársz ha veszel sűrítettlevegő sprayt és megcsinálod magadnak általában PC üzletekben lehet kapni
2013. jan. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen! gondoltam rá, hogy itthon kifújattatom, de szerintem sokkal beljebb is rendesen le van rakódva a por, mert másfél éve ilyen beavatkozás nem lett szegényen végrehajtva. ami az én hibám teljes mértékben, sajnos nem gondoltam rá. viszont most, ha rendesen ki lenne tisztítva, akkor havonta itthon átfújatnám azzal, és úgy rendben lenne.

első válaszoló, köszönöm a figyelmeztetést, rá fogok kérdezni.

valamint tudnátok ajánlani akkor egy ilyen szervizt? vagy nézzem meg a kifejezetten HP-szervizt? egyébként a garancia sajnos lejárt egy fél éve.

2013. jan. 27. 16:23
 6/8 A kérdező kommentje:
találkoztam ezzel a sűrített levegő spray-es megoldással is, de még nem merek hozzányúlni a géphez annyira se, hogy a "fedőlapját" leszedjem, nagyon nem értek hozzá.
2013. jan. 27. 16:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem is kell leszedni. általában a szellőzőrácson keresztül szoktuk kifújatni a port. mivel ez a hűtőrendszer gyakorlatilag egy légcsatorna.

és a spray végén van egy szívószálszerű cső aminek segítségével mélyebben is beérhetsz a szellőzőbe.

amúgy bármelyik szervizben kitisztítják neked.

2013. jan. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A szellőző csatornában nincs semmi amiben kárt tehetne a spray, nyugodtan alkalmazható.
2015. szept. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!