Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógép hiba, mi lehet?

Számítógép hiba, mi lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok,mi lehet a baj a gépemmel,a probléma a következő:

Bekapcsolom a gépet és kb 5perc múlva kikapcsol, én túlmelegedésre gondolok, kitakarítottam alaposan van benne egy nagy venti és a videókártyán és a tápon is van, de félek,hogy a proci melegszik túl, igaz azon is van egy hűtő, ha a leállás után akarom bekapcsolni,azonnal kikapcsol. Nem tudom mi lehet a baj, szerintetek?



2013. jan. 27. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:

A hűtés lesz az biztos.

Nekem is lehet egy bazinagy hűtő a processzoromon, de ha ezeréves paszta van alatta akkor ne várj tőle sokat.

Pasztázd újra és úgy nézd meg.

A pasztát a hűtő és a processzor közé kell tenni, de úgy hogy az előzőt teljesen el kell távolítani.

Ha így is gond lesz akkor a tápegységet is meg kell nézned, illetve hogy a ventillátorok végzik-e a dolgukat.

2013. jan. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Mindenképpen az a baj,mert felraktam,egy hőmérséklet figyelőt mielött kikapcsolt a kép és már kiakadt a mérő,az biztos,hogy 85foknál melegebb volt,ami nem migazán jó és nem régiben lett szétszedve a proci takarítás miatt.

Leírnád légyszives,hogyan kell pasztázni és mire kell odafigyelni?

Köszi szépen az értelmes választ.

2013. jan. 28. 06:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos kell venned egy minőségibb pasztát amit használhatsz pár alkalommal.

Remélem nem sajnálod rá a pénz mert a jobb paszták 2000-2500 Ft körül vannak.

A legjobb választás az Artic MX4-es hűtőpaszta(jelenleg).

A menete nagyon egyszerű:

Le kell venned a gép oldalát.

A processzor hűtőt le kell szedned, a legtöbbször le kell pattintani, vagy leoldani mert valami odafogatja(fém, pánt, bilincs).

Ha kicsit nehez megy miután leoldottad a tartókat akkor nem kell megijedni, ha a paszta száraz akkor olyan kemény lesz mint a kő, és eléggé megköt.

A mindez megvan akkor a processzor felületét és a hűtő felületét meg kell tisztítani, és az odaszáradt pasztát teljesen el kell távolítani.(Ablaktisztító, vagy valami alkoholos dolog is elég lesz)

A pasztából nem kell sokat használni, viszont az a legjobb ha az egész felületre úgy nyomod rá hogy szépen elegyengeted, és fontos hogy a processzorra kend ne a hűtőre.(Úgy tudod csak a teljes felületet bekenni).

Ha mindez megvan akkor óvatosan visszateszed rá a hűtőt és visszacsatolod.


Nem tudom milyen hűtő van, de ha nehezen férsz hozzá, akkor leszedheted róla a ventillátort, vagy az alaplapot is kiszedheted és úgy könnyebb és biztonságosabb.

Remélem mindent részletesen leírtam, annyit még hozzátennék, hogy a ventillátorokat nem árt leporolni, meg ha van gépolaj vagy olyan spray akkor a tengelyt be lehet kenni vele és gyorsabban fog forogni.

2013. jan. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a nagyon jó leírást, remélem nem csak nekem segítettél ezzel,hanem majd másoknak is!

Sikerült, tényleg köszi szépen!

2013. jan. 28. 15:43
 5/5 anonim ***** válasza:
cooler master pasztát vegyél megéri!!! a többi csak testápoló szépitkezéshez XD
2014. jan. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!