Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyi az a számítógép előtt...

Mennyi az a számítógép előtt eltöltött óra, ami még nem károsítja a szemet?

Figyelt kérdés
Gyermekeim sokat ülnek a gép előtt monitorra fókuszált tekintettel. Féltem őkat.
2007. szept. 10. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
jó minüségű monitornál, 100 herc-cel (bocsi nemtom hogykell leirni) napi 2 óra (max 3) de bontással! óránként de jobb ha félóránként sétálni menni, ki a kertbe, messzire nézni. és figyelni, mert könnyen kiszárad a szemünk, mivel a monditor előtt nem pislogunk annyit. Apa is ezzel nyaggat engem. de mikor ennyi minden információ van etlőttünk, nehéz félóránként abbahagyni!
2007. szept. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
az előző választ iró: a szemészem aztmondta van olyan szemüveg amely nem dioptriás de valamilyen szinesitő, és ha számitógépenvaló olvasáshoz használod/játok akkor a betüket kiemeli nem kell annnyira erőltetni! Érdeklődj róla!
2007. szept. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha jó a szemed és a képernyő is akkor 1 óra!De azért ennél többet ne mert fejfájást is okozhat
2008. febr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolgozónak elvileg 7 órát kell előtte ülnie, 10 perces szünetekkel. Gyakorlatilag 8-9 órát, egy szünettel.

A fele még bizos nem károsít, fél óránként szünettel.

2008. máj. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Óránként 10perc szünet ajánlott.
2008. máj. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%
Igen a 10 perc óránként kell(ene), de magamról tudom, hogy nem lehet betartani sajnos... (előfordul gyakran, hogy egész nap a gép előtt ülök, sőt néha még éjszaka is... :S )
2008. jún. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!