Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ajándék laptop visszaküldése...

Ajándék laptop visszaküldése Amerikába?

Figyelt kérdés
Kaptam egy Alienware laptopot, viszont elromlott, de garanciális. Ha visszaküldöm rokonoknak megcsináltatni, utána elküldik nekem, akkor vámot kell fizetnem rá?

2013. márc. 26. 23:14
 1/4 anti paladin ***** válasza:

Tudtommal ezek a jelenleg érvényes jogszabályok:


EU-n kívül magánszemélyek között:

- csomagonkénti 45 euró összérték alatt nem kell fizetni sem vámot, sem áfát,

~ ha a küldemény ellenszolgáltatás nélkül érkezik (se paypalon, se sehol nem volt pénzmozgás),

~ ha személyes használatra alkalmas dolgok vannak benne (az ipari gyémántcsiszolókorong nem az),

~ ha nincs szó kereskedelmi mennyiségről (2 póló még oké, 72 már nem)

~ ha a csomagküldés nem rendszeres (nem háromnaponta jön egy póló, mondjuk).

DE: Dohányárura, alkoholra, és illatszerekre a mentességhez külön mennyiségek vannak megadva, ami a lap alján olvasható.*

- 45-150 euró közt nincs vám, de 27% ÁFA-t kell fizetni

- 700 euró felett vám (0-12%, tipikus a 2.5%), és 27% ÁFA de 1000 euró felett több a papírmunka


Magyarán áfát és vámot fizetni kell de egy jó, hibátlan alienware-ért megéri kifizetni azt a cirka 100e-t.

De ha neked lennék a Nemzeti Adó és Vámhivatalnak írnék egy emailt, nem tudom miért nem azzal kezdted. Még azt is megmondanák milyen módon kell kifizetni az illetékeket.

2013. márc. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ne hogy visszaküld!!! Fogod Amerikai nagyfaterral, vagy akitől kaptad, számla lemásoltat, emailben elküldi, kinyomtatod. Felhívod a magyarországi dell szervízt, bediktálod a hátulján lévő service tag-et, és szépen elmondod a bánatodat. Ők meg fogják magukat kijönnek, és megcsinálják a gépedet. Ezzel megspórolod, h kb egy hónapig gép nélkül maradj, nem keveredik el, egyben marad, és nem kell sza..oznod a vámmal, és az adókkal sem. Ergó megspóroltam neked vagy 150 ezret. Itt a szám, remélem tudtam segíteni 0680016157 Aszem kb 10 után tudod elérni őket. Elég nehezen megy, de próbálkozz türelmesen. Sok sikert :)
2013. márc. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az utolsó mindent leírt pontosan. Az Alienware gépek a Dell alatt futnak, szóval őket kell ezzel zargatnod.
2013. márc. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget...
2013. márc. 30. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!