Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hány giga ramos gép kéne ahoz...

Hány giga ramos gép kéne ahoz hogy a Minecraft felvétel közben 60 fps-el mennyen?

Figyelt kérdés
2013. júl. 18. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:

10000000

xD

Ram-tol elég kevésbé függ ez. Nem kell hozzá sok ram. Inkább erősebb processzor. win7 nél 1.5gb elég. xpnél 500-1000mb-is. Ha ez megvan, akkor a proci a lényeges már.

2013. júl. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem csak a RAM-on múlik, bár valamilyen szinten biztosan számít az is. Viszont biztos, hogy ilyen esetben könnyítés a rendszernek, ha a felvételt egy különálló merevlemezre lehet menteni azaz nem ugyanazt a HDD-t kell terhelni vele, amelyikről fut a játék!

Mindjárt kipróbálom a RAM igényt is...


No nyomtam egy kis Crysis 3-t először csak simán csináltam meg egy csatajelenetet, utána felvételt is készítettem róla (full size, 30 fps) és a videót egy külön merevlemezre mentettem. Az fps szám visszább esett, de még éppen játszható maradt. Megnéztem a terhelést, ahogy látom a CPU terhelés láthatóan emelkedett, de nem brutálisan, a memória igény viszont csak 140MB-tal nőtt (3,4GB volt kihasználva normál játéknál és 3,54GB felvétel közben)! Szóval ez nem RAM függő tapasztalatom szerint, inkább CPU (és mnt említettem a külön merevlemez is biztosan sokat számít).

2013. júl. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát azt mondjátok hogy a Ramnak nincs sok köze hozzá értem.. Akkor pl. milyen processzeror kell hozzá?
2013. júl. 18. 11:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolom itt előnyben vannak a több magos CPU-k, szerintem 4 mag előnyös lehet. Én a Crysis 3-nál egy FX-6300-t használtam, ami 6 szálon dolgozik. Alap játéknál úgy láttam, hogy 3 szál erősebben van terhelve a másik 3 lazábban...felvétel közben már 5 szál pörgött erősebben (nem maxon) és egy szál maradt lájtos.

Nyilván a Minecrafthoz kevesebb vas kell, de gondolom egy épkézláb kétmagos elkell.

Továbbá tartom, hogy fontos a külön adattároló, mert igen komolyan megviseli a merevlemezt ha éppen menti a videót (ráadásul a fraps rövid idő alatt nagy adatmennyiséget) és közben meg be is kéne tölteni a pályát..ez biztos, hogy akadozáshoz/lassuláshoz vezet.

2013. júl. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszi a válaszokat!! :)
2013. júl. 19. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!